Netanyahu’nun küstah sözlerine Erdoğan’dan sert yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter’dan kendisi için “Erdoğan öldürmeyi çok iyi bilir” diyen İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’ya Twitter hesabından yanıt verdi. Erdoğan “Netanyahu’nun elinde Filistinlilerin kanı var, bunu Türkiye’ye saldırarak saklayamaz” yanıtını verdi.

Eklenme: 15 Mayıs 2018 - 18:44 / Son Güncelleme: 15 Mayıs 2018 - 18:45 / Editör: Ferhat Esnek

ABD’nin Kudüs Büyükelçiliği’ne karşı Gazze sınırında silahsız şekilde protesto düzenleyen Filistinlilerden 60’ını şehit edip 2.770’ini yaralayan İsrail’i ‘soykırım’ ve devlet terörüyle’ suçlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, İsrail Başbakanı Netanyahu haddi aşan bir açıklamada bulunmuş ve ”Erdoğan Hamas’ın en büyük destekçilerinden biridir, dolayısıyla kendisi terör ve katliamdan şüphesiz çok iyi anlar. Kendisine tavsiyem, bize ahlak vaazı vermesin.” diye sosyal medya hesabından paylaşımda bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,ise “Netanyahu’nun elinde Filistinlilerin kanı vardır ve bunu Türkiye’ye saldırarak saklayamaz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan twitter’dan şu mesajı paylaştı: “Netanyahu, savunmasız bir halkın topraklarını BM kararlarını ihlal ederek 60 yıldan fazladır işgal altında tutan ırkçı devletin başbakanıdır. Netanyahu’nun elinde Filistinlilerin kanı vardır ve bunu Türkiye’ye saldırarak saklayamaz. İnsanlık konusunda ders mi istiyorsun? 10 Emri oku”