‘Normal biriyim’

Liverpool Teknik Direktörü Klopp basın toplantısında, “Sadece Liverpool beni çağırdığı için değil, bu takımın potansiyeline inandığım için buradayım” açıklamasını yaptı.LIVERPOOL İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpool’un teknik direktörlüğüne getirilen Jurgen Klopp, sadece kulüp çağırdığı için değil takımın potansiyeline inandığı için teklifi kabul ettiğini söyledi. Alman teknik adam, İngiliz ekibiyle imzaladığı üç yıllık sözleşmenin ardından Anfield Road […]

Eklenme: 9 Ekim 2015 - 20:41 / Son Güncelleme: 9 Ekim 2015 - 20:41 / Editör: BIK

Liverpool Teknik Direktörü Klopp basın toplantısında, “Sadece Liverpool beni çağırdığı için değil, bu takımın potansiyeline inandığım için buradayım” açıklamasını yaptı.LIVERPOOL

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpool’un teknik direktörlüğüne getirilen Jurgen Klopp, sadece kulüp çağırdığı için değil takımın potansiyeline inandığı için teklifi kabul ettiğini söyledi.

Alman teknik adam, İngiliz ekibiyle imzaladığı üç yıllık sözleşmenin ardından Anfield Road Stadı’nda basın toplantısı düzenledi.

Liverpool’un dünyanın en iyi kulüplerinden biri olduğunu belirten 48 yaşındaki Klopp, “Bu benim için büyük onur. Kulübe yardım etme fırsatım olduğunu düşünüyorum. Çok gururluyum. Liverpool çok özel bir kulüp” dedi.

“Normal Biriyim”

Chelsea’ye gelişinde düzenlediği basın toplantısında kendisini “özel biri” olarak tanımlayan Jose Mourinho’nun aksine İngiltere’deki kariyerine mütevazı bir başlangıç yapan Klopp, “Kendimi tanımlamak istemiyorum. Normal biriyim. Dortmund’u 7 yıl çalıştırmak gibi büyük bir fırsatım oldu. Şimdi de buradayım. Yaptığım işten keyif almak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Taraftardan ve basından kendilerine zaman tanımasını isteyen Klopp, sabırlı ve disiplinli bir çalışma temposuyla başarıyı yakalayacaklarına inandıklarını söyledi.

Borussia Dortmund ile Liverpool’un birbirine benzediği kadar farklı yönlerinin de olduğunu kaydeden Alman çalıştırıcı, “Dortmund’da ortak oyun fikrine inanmıştık, burada da aynı şey geçerli. Sadece Liverpool beni çağırdığı için değil, bu takımın potansiyeline inandığım için buradayım” değerlendirmesinde bulundu.

Ligde 12 puanla 10. sırada yer alan Liverpool, UEFA Avrupa Ligi’ndeki ilk iki maçında ise Bordeaux ve Sion takımlarıyla berabere kaldı.

Muhabir: Yunus Kaymaz

MK