Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı

Sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından aileler ihtiyaçlarını karşılamak üzere marketlere akın ettti. Birçok aile de ilçeyi terk etti.MARDİN (AA) – Mardin’in Nusaybin ilçesinde bugün saat 21.00’den itibaren geçerli olmak üzere sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Nusaybin Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede artan terör olayları nedeniyle vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur, güven ve […]

Eklenme: 13 Kasım 2015 - 16:43 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:13 / Editör: BIK

Sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından aileler ihtiyaçlarını karşılamak üzere marketlere akın ettti. Birçok aile de ilçeyi terk etti.MARDİN (AA) – Mardin’in Nusaybin ilçesinde bugün saat 21.00’den itibaren geçerli olmak üzere sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Nusaybin Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede artan terör olayları nedeniyle vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur, güven ve asayiş ortamının tekrar tesis edilebilmesi için 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili hükümleri gereğince sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla bugün saat 21.00 itibarıyla geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirildi.

Açıklamada, “Söz konusu yasağa vatandaşların uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan, sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından bazı ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere marketlere akın etmesi, birçok ailenin de ilçeyi terk etmesi dikkati çekti.

Muhabir: Mehmet Arif Altunkaynak

MFK