Öğretmen Toktimur, köy çocuklarına umut oldu

Sosyal Medya üzerinden başlattığı yardım kampanyasıyla çocuklarının yüzünü güldürmeyi başaran Ücretli Öğretmen Halkla ilişkiler mezunu İsa Toktimur, Kadrolu öğretmenleri geride bıraktı.

Eklenme: 6 Kasım 2018 - 09:39 / Son Güncelleme: 6 Kasım 2018 - 9:39 / Editör: Mevlüt Çiftçi

Akçakale’nin Yetiştirdiği ve bu sene Halkla İlişkiler bölümünden mezun olarak, İlçesinde Ücretli öğretmenliğe başlayan İsa Toktimur, sosyal medya hesaplarından  kendi öğrencileri ve görev yaptığı okulda yardım kampanyası başlattı. kısa sürede çığ gibi büyüyen yardım kampanyasına kulak veren duyarlı vatandaşlar, durumu iyi olmayan öğrencilere, Çanta, Ayakabı, süt, çikolata, kırtasiye elbise gibi malzemeler göndererek minik öğrencilere destek verdi.

Sosyal Medya üzerinden Başlattığı yardım kampanyası ile ilgili olarak bir açıklama yapan Ücretli Öğretmen İsa toktimur; Yaklaşık olarak 4 yıldır eğitimimi tamamlamak üzere gurbetteydim. Şükürler olsun ki eğitimimi tamamlayarak ilçeme döndüm. İlçem de ki yavrularımıza eğitim alanında hizmet etmek için ücretli öğretmenlik başvurusunda bulundum.

Göreve başladığım günlerde gerçekten çok mağdur öğrenciler gördüm. Sosyal medya hesaplarımdan öğrencilerimiz için yardım kampanyası başlattım. başlattığım yardım kampanyasına hiç beklemediğim insanlar bile destek vererek öğrencilerimize Çanta, Ayakabı, süt, çikolata, kırtasiye elbise gibi malzemeler gönderdiler. Kendilerine bu duyarlılıklarından dolayı Çok teşekkür ediyorum. Amacım toplumda çocuklarımıza ve öğrencilerimize yönelik sosyal farkındalık oluşturmak. Şükürler olsun ki bir nebzede olsa bunu başardık. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum”dedi.

İsa Toktimur isimli Ücretli Öğretmen, Geçtiğimiz yıl Öğrencilik dönemlerinde yine sosyal farkındalık porjesi oluşturmak için Kendi yaşadığı köy çocukları için yardım kampanyası başlatmış ve Üniversite arkadaşlarından topladığı elbise kırtasiye, ayakabı gibi malzemeleri köy çocuklarına dağıtmıştı.

URFA FANATİK