‘Okullarda enstrüman çalınsın’

Okullarda enstrüman çalınması gerektiğini söyleyen Cem Müzikevi ortağı Kadir Özkan, “Hem eğitim hem de bu sektörü biraz daha ayakta tutmak için çok iyi olacağını düşünüyorum” dedi.

Eklenme: 11 Ekim 2016 - 09:02 / Son Güncelleme: 11 Ekim 2016 - 9:02 / Editör: Büşra Kılıç

Zafer DENİZ- Ticari Hayat Gazetesi(Ankara)- Ticari Hayat gazetesi olarak her sektörden ve kesimden insanların sıkıntılarını ve taleplerini sayfalarımıza taşımaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Cem Müzikevi ortağı Kadir Özkan’ı Hamamönü’ndeki iş yerinde ziyaret ettik. Özkan, gazetemize sektöre dair önemli açıklamalarda bulundu.

‘Milli Eğitim Bakanlığının bazı şeyleri yasalaştırması lazım’

Okullarda enstrüman çalınması gerektiğini ifade eden Özkan, sözlerine şöyle devam etti: “Hem eğitim hem de bu sektörü biraz daha ayakta tutmak için çok iyi olacağını düşünüyorum. Her okulda müzik dersi olsa bizim işe katkı sağlamış olur. Biz para kazanmaktan ziyade çocuklara eğitim katkısında bulunmak istiyoruz. Her okulda enstrümanın olması gerektiğini söylüyorum. Müzik ders notu 5, beden eğitimi 5. Neye göre 5? Ama öğrencinin elinde bir enstrüman olsa en iyi arkadaştan iyidir. Milli Eğitim Bakanlığının bazı şeyleri yasalaştırması lazım. Dese ki: ‘Şu sınıflar arasından şuraya kadar üflemeli çalgı, şu sınıflarda telli, yaylı çalgı gibi gruplar olmuş olsa iyi olur. Öğrenci, bir müzik aleti çalsa kötü alışkanlıklardan korunmuş olur.”

‘Işıklı tabela bulunduramıyoruz’

Işıklı tabela bulunduramamaktan dert yanan esnaf Özkan, “Buradan geçen insanlara iyi bir tanıtım yapamıyoruz. Özellikle Altındağ Belediyesi’nden tabela konusunda bir adım bekliyoruz. Bize bu konuda yardımcı olmalarını talep ediyoruz.” diye konuştu.

‘Kiralarımız çok yüksek’

Kiraların yüksek olduğunu ileri süren Özkan, “Gerçekten kiralarımız çok yüksek burada. Geçmiş dönemlerde verdiğimiz fiyatların 2-3 katını veriyoruz.” dedi.