Okullarımıza sahip çıkalım

Eğitim-İş Şube Başkanı Mehmet Balık, 2016-2017 eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, “Velilerimizin okullarına, öğretmenlerine sahip çıkmasını istiyoruz” dedi.

Eklenme: 19 Eylül 2016 - 11:33 / Son Güncelleme: 19 Eylül 2016 - 11:33 / Editör: BIK

Esra ALTUNKES- Akdeniz Manşet Gazetesi- Antalya- Antalya Eğitim-İş Şube Başkanı Mehmet Balık, 2016-2017 eğitim öğretim yılıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, “Bu sene ilimizde 600 civarı öğretmen görevinden ayrılmış, bazı öğretmenler de tayin dolayısıyla yer değiştirmiştir. İlimizde öğretmen açığı mutlaka vardır. Bunun yerine sözleşmeli öğretmenler görev alacaktır. Okulların sağlıklı bir şekilde eğitim ve öğretime geçmesi önümüzdeki ayı bulacaktır” dedi.  Bu sene her senekinden karmaşık bir eğitim ve öğretim yılı olacağının altını çizen Mehmet Balık şunları söyledi:

Talihsiz günler yaşandı

“Türkiye Cumhuriyetinde hiç bu kadar öğretmenin görevden alındığı olmamıştı. Ülkemiz 15 Temmuz darbe girişiminden sonra talihsiz günler yaşamıştır. Velilerimizden okullarına ve öğretmenlerine sahip çıkmasını istiyoruz. Herhangi bir sorunla karşılaştıkları zaman önce okul idaresi ile çözmelerini istiyoruz. Yeni gelen öğrencilere hoş geldiniz diyoruz. Eğitim-İş olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da eğitimin ve eğitim çalışanlarının sorunlarının takipçisi olacağımızı, haksızlığa uğrayan tüm eğitim çalışanlarının yanında olacağımızı bir kez daha duyurmak istiyoruz.”