“Orhan Gencebay Birlik ve Beraberlik Gecesi”

EXPO 2016 Antalya’da düzenlenen programda Berksan, Cengiz Kurtoğlu, Ferhat Göçer, Hande Yener, Kıraç, Kutsi, Manga, Nükhet Duru, Rafet El Roman, Seksendört, Tan, Ümit Besen, Volkan Konak, Yavuz Bingöl, Zara ve Zerrin Özer sahne aldı.

Eklenme: 25 Ağustos 2016 - 09:34 / Son Güncelleme: 25 Ağustos 2016 - 9:35 / Editör: BIK
EXPO 2016 Antalya'da düzenlenen "Orhan Gencebay Birlik ve Beraberlik Gecesi" programında ünlü sanatçılar sahneye çıktı. Aksu ilçesinde bin 121 dönümlük üzerine kurulan EXPO 2016 Antalya'daki kır aktivite alanında gerçekleştirilen programda Orhan Gencebay'da şarkılarını seslendirdi. ( Mustafa Çiftçi - Anadolu Ajansı )

ANTALYA- EXPO 2016 Antalya’da düzenlenen “Orhan Gencebay Birlik ve Beraberlik Gecesi” programında ünlü sanatçılar sahneye çıktı.

Aksu ilçesinde bin 121 dönümlük üzerine kurulan EXPO 2016 Antalya’daki kır aktivite alanında gerçekleştirilen programda Orhan Gencebay’ın yanı sıra Berksan, Cengiz Kurtoğlu, Ferhat Göçer, Hande Yener, Kıraç, Kutsi, Manga, Nükhet Duru, Rafet El Roman, Seksendört, Tan, Ümit Besen, Volkan Konak, Yavuz Bingöl, Zara ve Zerrin Özer sahne aldı.

Sanatçılar, Orhan Gencebay’ın sevilen şarkılarını seslendirdi. Alanı dolduran vatandaşlara unutulmaz anlar yaşatan sanatçılar, birlik, beraberlik mesajları vererek, Gencebay’a teşekkür etti.

Katılımın ücretsiz olduğu programın sonunda sahneye çıkan Orhan Gencebay, “Batsın Bu Dünya” ve “Gelin Birlik Olalım” şarkılarını seslendirdi.

Gencebay, kendisini yalnız bırakmayan sanatçılara teşekkür etti.

Yeni bestesinin sözlerini okudu

“Bu gece gönüllerin birliği gecesi, vatan aşkının gecesi, bu gece aşkların gecesi” diyen Gencebay, şunları kaydetti:

“Bu güzel günde sizlerle beraber olduğum için son derece mutluyum, gururluyum, sizleri çok seviyorum. Berhudar olun. Bu gece beni sizlerle buluşturan, beni sizlere anlatan sanatçı arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler ediyorum. Beni yalnız bırakmadılar, benimle birlikte oldular. Benim sizlerden ilham aldığım bestelerimi sizlere yorumladılar. Şükranlarımı sunuyorum ve önümüzdeki albümde yetiştiremediğim henüz bir bestem var ki en azından size onun sözlerini söylemek istiyorum: Sen benim cennetim, hür vatanımsın/Sen ecdadımın yadigarısın/Varlığım uğruna armağan olsun/Vatanım, toprağım, canım Türkiyem/Hem ekmeğim hem suyumsun/Vazgeçilmez namusumsun/Aşığınım, dünya duysun canım Türkiyem/Uğrunda can veren canlarımız var/Çıktık sonsuza bayrağımızla/Allah’ın yolunda imanımızla/Biz bize yeteriz canım Türkiyem/Hem ekmeğim hem suyumsun/Vazgeçilmez namusumsun/Aşığınım, dünya duysun canım Türkiyem.”

Uzun süre alkışlanan Gencebay, kendisine çiçek veren oyuncu Emir Berke Zincidi’nin de aralarında bulunduğu bir grup çocukla sahneden ayrıldı.

Öte yandan, daha önce katılacağı duyurulan Bülent Ersoy ise programa katılmadı.

AA