‘Ortak tavır sergilemek zorundayız’

– CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: “Toplumda hangi görüşten olursak olalım, hangi inançtan olursak olalım, teröre karşı ortak tavır sergilemek zorundayız” dedi. İSTANBUL (AA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesine ilişkin, “Toplumda hangi görüşten olursak olalım, hangi inançtan olursak olalım, teröre karşı ortak tavır sergilemek zorundayız. Çok […]

Eklenme: 1 Nisan 2015 - 18:20 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:17 / Editör: BIK

– CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: “Toplumda hangi görüşten olursak olalım, hangi inançtan olursak olalım, teröre karşı ortak tavır sergilemek zorundayız” dedi.

İSTANBUL (AA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesine ilişkin, “Toplumda hangi görüşten olursak olalım, hangi inançtan olursak olalım, teröre karşı ortak tavır sergilemek zorundayız. Çok acılar çektik. Aynı acıları yeşertmek istemiyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı’ndan gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Adalet dağıtan bir insanın bu şekilde öldürülmesinin asla kabul edilemeyeceğini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Türkiye, terörden çok çekti. Toplumda hangi görüşten olursak olalım, hangi inançtan olursak olalım, teröre karşı ortak tavır sergilemek zorundayız. Çok acılar çektik. Aynı acıları yeşertmek istemiyoruz. Teröre lanet okumak hepimizin ortak görevi olmalıdır. Bir savcının katledilmesi, hele hele Berkin Elvan üzerinden katledilmesi hiç kimsenin içine sindireceği bir olay değildir. Yapanlar, insan değildir. Terörü gerçekleştirenler, insan değildir. Şiddetle kınıyoruz ve kınamaya devam edeceğiz. Ülke olarak bizim huzura, barışa, beraber yaşamaya, uygarca tartışmaya ihtiyacımız var. Ama terör, asla ve asla bu topraklarda yeşermemeli. Teröre bu topraklarda son vermeliyiz” diye konuştu.

– Kiraz’ın cenazesine bazı medya organlarının alınmaması

Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin, “Bugün cenaze töreninde bazı medya kuruluşlarına akreditasyon uygulandı. Törene alınmadılar, bu konuda neler söyleyebilirsiniz?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Kesinlikle doğru değil. Hangi gerekçeyle böyle bir şey yapıyorsunuz? Hem huzur istiyoruz hem basını ayırıyorsunuz. Neden ayırıyorsunuz? Bakın Türkiye’deki basına, teröre karşı ortak tavır sergilediler. Teröre karşı ortak lanet okudular. Basın bu konuda objektif oldu. Siz neden ve hangi gerekçeyle ayrım yapıyorsunuz? Gerçekten bu hükümeti anlamak mümkün değil. Zaten Türkiye’nin iyi yönetilmediğini baştan beri ifade ediyorum. Türkiye iyi yönetilmiyor, zaten sorunumuz da buradan kaynaklanıyor. Eğer Türkiye iyi yönetilseydi, adam gibi yönetilseydi biz pek çok sorunu aşabilirdik.”

my girlfriend cheated on me should i take her back link did my girlfriend cheat on me