Otogar yapılmadan mahkemelik oldu

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Karacasu Otobüs Terminali mahkemelik oldu. Büyükşehir tarafından projelendirilip ihaleyi kazanan firmaya yer teslimin yapılmasının ardından yapımına başlanılan terminalin daha direkleri yükselmeden mahkemeye taşınması dikkat çekti.

Eklenme: 24 Kasım 2016 - 09:23 / Son Güncelleme: 24 Kasım 2016 - 9:23 / Editör: Büşra Kılıç

Özgür DEDEOLUK- Ses Gazetesi(Aydın)- Yaklaşık bir ay önce çalışmaları başlayan otobüs terminalinin yapılacağı yerin bitişinde bulunan apartmanın sahibi Selahattin Topçu tarafından mahkemeye verildi. Topçu’nun binaya sıfır olarak yapılan otogarın apartmanın ilk katının oda pencereleri ve havalandırma pencerelerini kapatacağı gerekçesiyle mahkemeye başvurduğu öğrenildi.

HAVALANDIRMA PENCERELERİ KAPANACAK

Otogarın yapıldığı yere sıfır noktasında iki farklı apartman daha bulunurken, otogarın mevcut haliyle yapılması durumunda bu evlerin pencereleri de kapanacak. Selahattin Topçu’ya ait apartmanda zemin katta iki dükkan ve üstte 3 daire bulunuyor. Her dairede iki tuvalet ve banyo bulunduğu ve otogarın mevcut projedeki gibi yapılması halinde havalandırma pencerelerinin olduğu gibi kapanacağı dairede kalanlar için büyük mağduriyet yaratacağı gerekçesiyle olayı mahkemeye taşıyan Selahattin Topçu; herhangi bir açıklama yapmazken, asıl sorunun havalandırma pencerelerinin kapanması olduğunu çevresine dile getirdiği kaydediliyor. Öte yandan Topçu’nun şikayeti üzerine inşaatın birkaç gün durduğu ardından yeniden başladığı öğrenildi.

PROJENİN HANGİSİ HATALI?

Apartmanın planda bitişik nizam olarak geçtiği iddia edilse de ileride bir gün yapılaşmaya gidilebilecek cepheye nasıl tuvalet ve banyo havalandırması yapılmasına izin verildi sorusu akıllara gelirken, 30 sene önce yapılan apartmanın projesi çizilirken buna dikkat edilmemesi ile birlikte otogarın projesi çizilirken bu durumun gözden kaçması kafaları karıştırdı. Mahalle sakinleri 30 yıl önceki projenin mi yoksa yeni yapılan projenin mi hatalı olduğunu öğrenmeyi bekliyor.