“Oyun” 26 Ağustos’ta vizyona girecek

Yönetmenliğini Henry Joost ile Ariel Schulman’ın üstlendiği filmin senaryosunu Jessica Sharzer kaleme aldı.

Eklenme: 24 Ağustos 2016 - 15:36 / Son Güncelleme: 24 Ağustos 2016 - 15:36 / Editör: BIK
Yönetmenliğini Henry Joost ile Ariel Schulman'ın üstlendiği "Oyun" (Nerve), 26 Ağustos'ta sinemaseverlerle buluşacak. Sinema eleştirmeni Sadi Çilingir, AA muhabirine filme ilişkin değerlendirmede bulundu. ( Aişe Hümeyra Bulovalı - Anadolu Ajansı )

İSTANBUL- Yönetmenliğini Henry Joost ile Ariel Schulman’ın üstlendiği “Oyun” (Nerve), 26 Ağustos’ta sinemaseverlerle buluşacak.

Filmin, Kanyon AVM’deki Cinemaximum’da gerçekleşen basın gösterimine katılan sinema eleştirmeni Sadi Çilingir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, filmin sosyal medyanın zararlarını ortaya çıkardığını belirterek, “Günümüzde sosyal medya ortamının gittikçe tadı kaçırdığına dair hazırlanan bir film. İzleyicisi de var elbet ama film gereğinden fazla uzun olmuş diyebilirim.” değerlendirmesinde bulundu.

Gerilim türündeki filmleri sevenleri sinema salonlarına çekmesi beklenen filmde, Emma Roberts, Dave Franco, Emily Meade, Juliette Lewis ve Samira Wiley rol aldı.

Jeanne Ryan’ın romanından sinemaya uyarlanan, senaryosunu Jessica Sharzer’ın yazdığı filmin konusu kısaca şöyle:

“Lise son sınıf öğrencisi Vee, Nerve adlı doğruluk cesaret oyununun sadece cesaret kısmının yer aldığı bir sanal gerçeklik oyununa katılır. Ancak zaman geçtikçe iş oyun olmaktan çıkar. Nitekim hareketlerinin, oyunun ‘izleyenleri’ tarafından manipüle edildiğini fark eder.”

AA