Özat: İyi günler bizi bekliyor

Ben hiçbir zaman Ankara’dan uzaklaşmadım. Gün geldi teknik adam sorulduğunda, gün geldi oyuncu sorulduğunda yardımcı olmaya çalıştım. Tek isteğim bu şehrin daha güzel bir stada sahip olması.

Eklenme: 1 Aralık 2016 - 12:21 / Son Güncelleme: 1 Aralık 2016 - 12:21 / Editör: Ufuk Küçükyılmaz

Spor Toto Süper Lig’in 12. hafta maçında Gençlerbirliği Ankara 19 Mayıs Stadı’nda oynanan maçta Trabzonspor’la golsüz berabere kaldı. 28. Dakikada Uğur Çiftçi’nin kırmızı kartla oyun dışı kaldığı karşılaşmada Başkent temsilcisi maçın kalan bölümünü 10 kişi oynadı. Her iki takım da sahadan bir puanla ayrıldı.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, Gençlerbirliği’ni daha iyi günlerin beklediğini ifade ederek, “ Kırmızı karta kadar sahada her şey istediğimiz gibi gidiyordu. Topun arkasına çok doğru geçen, baskılı oynayan inanılmaz taktiksel bir oyun sergileyen Gençlerbirliği vardı sahada. Kırmızı kart sonrası rakibin stoperlerinin oyuna girmeyeceğini bildiğim için belki de sahanın en iyi İrfan’ı çıkarıp kenara iki çabuk adam kullanıp o bir kişi eksikliği tolere edip, kaptığımız toplarla atağa çıkmak istedik. Nitekim bunda da başarılı olduğumuzu söyleyebilirim.” diye konuştu.

Özat Gençlerbirliği’ni iyi günlerin beklediğini belirterek, “ Ben iyi günlerin bizi beklediğini düşünüyorum. Rantie daha çok zaman alırsa, Stancu aramıza katılırsa, oynamayan arkadaşlar aramıza katılıp süre alırsa çok daha iyi bir Gençlerbirliği’nin ortaya çıkacağını düşünüyorum. Kaybedince serzenişte bulunmaktan ziyade bazen kazanmayı düşündüğümüz maçlardan sonra da bunu ifade etmek lazım.

Özat hakemlerin biraz daha dikkatli olmalarını isteyerek, “ Trabzonspor sanki bugüne kadar maçlarını hakem hatasıyla kaybetmiş gibi bir hava yaratıldı kamuoyunda. Nitekim bugünkü kırmızı kartın da yüzde yüz kırmızı kart olduğunu düşünmüyorum. Maalesef oluyor bunlar. Hata hatayla telafi edilmez. Burada kısıtlı kadrolarla mücadele eden, aynı bütçelere sahip olmayan takımlar var. Biraz daha dikkatli olmalarını istiyorum. Trabzonspor 3. Lig’de ed olsa amatör ligde de olsa Trabzonspor’dur Bu ülkenin 4. Büyüğüdür. Hakem hatasıyla kaybeden sadece Trabzonspor değil. ” dedi.

“Ankara’nın güzel bir stadı olması lazım”

Özat, Başkent Ankara’nın artık daha güzel bir stada sahip olması gerektiğini vurgulayarak, “ Ben hiçbir zaman Ankara’dan uzaklaşmadım. Gün geldi teknik adam sorulduğunda, gün geldi oyuncu sorulduğunda yardımcı olmaya çalıştım. Ben Ankara’nın çocuğuyum. Bunu her zaman söylüyorum. Tek isteğim bu şehrin daha güzel bir stada sahip olması. Ankara’nın güzel bir stadı olması lazım.” Diye konuştu.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal ise skor üretemediklerine vurgu yaparak, “Bugün maçta yaklaşık 60 dakika rakibimiz 10 kişi oynadı. Bu durumda topun bizde olması bir şey ifade etmedi. Skor konusunda becerimizi ortaya koyamıyoruz. Skor üretecek ve güvene dönüştürecek zamana ihtiyacımız var. Trabzonspor’un bundan sonra iskeletini teşkil edecek oyuncuları belirlemeliyiz. Oyuncu çöplüğüne de dönüştürmemek gerekiyor. Bu süreç acılı geçecek sancılı olacak. Benim referanslarım belli, çıkardığım oyuncular kurduğum takım, oynattığım oyun ortada. Ben söylüyorum. Bu süreci iyi yöneteceğiz ve istenilen Trabzonspor’u izlettireceğiz.” diye konuştu.

A.Cevat UĞRAŞ / Anayurt Gazetesi