Papağanına evladı gibi bakıyor

Aydın’da 2 yıl önce satın alarak “Ebubekir” ismini verdiği papağanı ile yaşayan 81 yaşındaki İsane İlgay, evladı gibi gördüğü papağanıyla kurduğu dostluk bağı görenleri şaşırtıyor.

Eklenme: 20 Nisan 2017 - 10:04 / Son Güncelleme: 20 Nisan 2017 - 10:04 / Editör: Büşra Kılıç

Kazım YÖRÜKCE- Ses Gazetesi- Efeler ilçesi Osman Yozgatlı Mahallesi Kadıköy Caddesi 1245 sokaktaki numara 18’de oturan İsane İlgay, evinde beslediği papağanıyla günün tamamını geçiriyor. Papağanıyla birlikte kahvaltı yapan, televizyon izleyen, yürüyüş yapan yaşlı kadın, canı sıkıldığında ise onunla insan gibi sohbet ediyor. Papağını ‘Ebubekir’in çok akıllı olduğunu ve ona evladı gibi baktığını belirten İlgay, “Eşim 21 yıl önce hayatını kaybetti. Üç çocuk büyüttüm ancak evlatlarım vefasız çıktı. Onlarım vefasızlığını 1.5 yıl önce satın aldığım Jaguar Kırmızı Kanatlı türünde olan papağanımla unutmaya çalışıyorum. ‘Ebubekir’ ismini verdiğim ve evladım gibi gördüğüm bu papağana ömrüm boyunca bakacağım. Ben öldükten sonra papağanıma bakması için bir tanıdığıma vasiyette bulundum. Papağanımı almak için bana 40 bin lira teklif ettiler satmadım. O benim canımdan kıymetli. Onu evlatlarımın yerine koyuyorum” dedi.

Papağan sevgisiyle görenleri şaşırtan İsane İlgay asker ve polisleri de çok seviyor. Tellidede ve Efeler Polis merkezlerine buzdolabı yardımında bulunan yaşlı kadın her yıl şehit askerler için kurban kestirip lokma döktürüyor.