Paris’te operasyonlar tamam

Paris’teki Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırının failleri ile bir markete düzenlenen saldırının faili düzenlenen eş zamanlı operasyonlarla öldürüldü. PARİS (AA) – Fransa’nın başkenti Paris’in kuzeydoğusundaki Danmartin kasabasında sabah saatlerinden bu yana süren rehine krizini sona erdirmek üzere polis operasyonu başlatıldı. Fransız televizyon kanallarının canlı yayınla aktardığı operasyonda, saldırganların bulunduğu binanın üzerinden muhtemelen bomba atılması sonucu dumanlar yükseldi, binadan silah sesleri duyuldu. […]

Eklenme: 9 Ocak 2015 - 20:32 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:18 / Editör: BIK

Paris’teki Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırının failleri ile bir markete düzenlenen saldırının faili düzenlenen eş zamanlı operasyonlarla öldürüldü.

PARİS (AA) – Fransa’nın başkenti Paris’in kuzeydoğusundaki Danmartin kasabasında sabah saatlerinden bu yana süren rehine krizini sona erdirmek üzere polis operasyonu başlatıldı.

Fransız televizyon kanallarının canlı yayınla aktardığı operasyonda, saldırganların bulunduğu binanın üzerinden muhtemelen bomba atılması sonucu dumanlar yükseldi, binadan silah sesleri duyuldu.

Kouchi kardeşler öldürüldü

Polis operasyonunda Charlie Hebdo dergisine kanlı saldırıyı gerçekleştiren Said ve Şerif Kouachi kardeşler ölü ele geçirildi.

Saldırganların elinde tuttuğu rehinenin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Operasyan sırasında bir polis görevlisinin yaralandığı bildirildi.

Markete eş zamanlı operasyon

Musevilere ait bir markete düzenlenen saldırının faili de polisin düzenlediği operasyonda öldürüldü.

Polis kaynaklarının verdiği bilgiye göre, operasyon sonunda rehinelerin çoğu serbest kaldı.

Polisle saldırgan Amedi Coulibaly arasındaki çatışma sonrası marketten 4 kez patlama sesi yükseldi. Bir süre yaşanan sessizlik sonrası saldırganın öldürüldüğü, kadın ve çocukların aralarında bulunduğu birçok rehinenin serbest kaldığı belirtildi.

Operasyonda iki polis memurunun da yaralandığı bildirildi.

Coulibaly’nin yanında kendisine yardım eden bir kişinin daha olduğu ve öldürüldüğü belirtiliyor.