Payidar Tüfekçioğlu son yolculuğuna uğurlandı

Sanatçı Payidar Tüfekçioğlu, Üsküdar’daki Kerem Aydınlar Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından, Çengelköy Mezarlığı’na defnedildi.

Eklenme: 20 Mayıs 2017 - 10:24 / Son Güncelleme: 20 Mayıs 2017 - 10:24 / Editör: Ömer Faruk Orkçu

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden seslendirme sanatçısı ve oyuncu Payidar Tüfekçioğlu’nun cenaze törenine katıldı.

Sanatçı, Üsküdar’daki Kerem Aydınlar Camisi’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından, Çengelköy Mezarlığı’na defnedildi.

Cenaze namazının ardından defin törenine de katılan Bakan Avcı, üzüntüsünü dile getirerek, “Başımız sağ olsun. Ben bütün ailesine, sevenlerine, sanat camiamıza baş sağlığı diliyorum. Sabırlar diliyorum. Sanat camiasının başı sağ olsun. Her sanatçının kaybı üzücü tabii ama özellikle böyle çok farklı yönleri de olan sanatçılarda, birkaç sanatçı kaybetmiş gibi oluyoruz.” dedi.

“Deli Yürek’i seslendirdi”
Oyuncu Kenan İmirzalıoğlu da dizi ve sinema sektörüne girdiğinde, kendisini Payidar Tüfekçioğlu’nun seslendirdiğine işaret ederek, “Deli Yürek’i dört yıl seslendirdi. Sektörde hep çok sevilen bir kişiydi. Allah, günahlarını affetsin. Mekanı cennet olsun. Yakınlarına, akrabalarına sabır diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun” diye konuştu.

Sanatçının eşi Mine Tüfekçioğlu ile kızı Tılsım Tüfekçioğlu’nun taziyeleri kabul ettiği törenin ardından, Bakan Avcı ile sanatçının ailesi ve sevenleri, Çengelköy Mezarlığı’ndaki defin törenine de katılarak dua etti.

Aralarında sanatçının öğretmeni de olan Prof. Dr. Zeliha Berksoy ile oyuncular Musa Uzunlar, Erkan Can, Şükrü Türen, Ali Düşenkalkar, Mustafa Avkıran, Selçuk Soğukçay ve Bülent Emin Yarar gibi tiyatro ve sinemanın önemli simaları da törende yer aldı.

AA