Pazar yerine vakum bombası: 100 ölü

Suriye ordusuna ait savaş uçağı başkent Şam’ın Duma ilçesindeki pazar yerini vurdu.ŞAM (AA) – Suriye’nin başkenti Şam’da, muhaliflerin kontrolündeki Duma ilçesinde pazar yerine düzenlenen hava saldırısında ölü sayısının 100’e çıktığı, yaklaşık 500 kişinin yaralandığı bildirildi. AA muhabirinin Duma’daki sahra hastanesi yetkililerinden aldığı bilgiye göre, “vakum bombalı” saldırı sonucu, daha önce 67 olarak açıklanan ölenlerin sayısının […]

Eklenme: 17 Ağustos 2015 - 09:47 / Son Güncelleme: 17 Ağustos 2015 - 9:47 / Editör: BIK

Suriye ordusuna ait savaş uçağı başkent Şam’ın Duma ilçesindeki pazar yerini vurdu.ŞAM (AA) – Suriye’nin başkenti Şam’da, muhaliflerin kontrolündeki Duma ilçesinde pazar yerine düzenlenen hava saldırısında ölü sayısının 100’e çıktığı, yaklaşık 500 kişinin yaralandığı bildirildi.

AA muhabirinin Duma’daki sahra hastanesi yetkililerinden aldığı bilgiye göre, “vakum bombalı” saldırı sonucu, daha önce 67 olarak açıklanan ölenlerin sayısının 100’e yükseldiği, 500 civarında yaralı olduğu tespit edildi.

İlçedeki sahra hastanelerinin yaralılarla dolduğu ve birçoğunun durumunun ciddi olduğunu aktaran yetkililer, acil tıbbi malzemeye ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

Ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini ifade eden hastane yetkilileri, ambulansları yaralı taşımada, hastanelerin ise tedavide yetersiz kaldığını dile getirdi.

“Can pazarı yaşandı”

Bu arada bölgedeki yerel medya aktivistleri de hava saldırılarının yanı sıra rejimin Duma’ya tank, havan topu ve füzelerle karadan da saldırdığını söyledi.

Savaş uçaklarının ilçedeki en büyük pazar yerine, halkın kalabalık olduğu saatlerde saldırdığını aktaran aktivistler, “can pazarının” yaşandığı olayda, onlarca kişinin cesetlerinin tanınamaz hale geldiğini anlattı. Aktivistler, hava saldırıları nedeniyle büyük bir panik yaşayan halkın güvenli bölgelere kaçmaya çalıştığını bildirdi.

Rejim güçleri, abluka altındaki Doğu Guta bölgesinde muhaliflerin kontrolündeki ilçe ve beldelere sık sık vakum bombası, havan topu ve füzelerle saldırılar düzenliyor.

Rejime ait savaş uçaklarının geçen hafta da Duma’daki bir pazar yeri ve bazı beldelerdeki yerleşim yerlerine düzenlediği 30 hava saldırısında, 60 kişi ölmüş, 200 kişi yaralanmıştı.

Abluka altındaki bölgede temel gıda maddelerine ulaşamayan halk, elektrik ve suyun verilmediği bölgede, içme suyu ihtiyacını kuyulardan temin etmeye çalışıyor.

Dera’da da halk pazarına varil bombalı saldırı düzenlendi

Öte yandan, rejim güçlerinin Dera kentine de varil bombalı saldırı düzenlediği bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, rejime ait helikopterler Dera’da halk pazarına varil bombasıyla saldırı düzenledi. Saldırıda 6 kişinin hayatını kaybettiği, 30 kişinin yaralandığı belirtildi.

Olayın ardından yangın çıktığı, itfaiye ve sivil savunma ekiplerinin bölgede çalışmalara başladığını ifade eden kaynaklar, enkaz altından çıkarılan yaralıların hastaneye kaldırıldığını kaydetti.

Muhabir: Halit Süleyman, Mohamad Misto, Zeynep Hilal Karyağdı

AMT

i dreamed my wife cheated on me gerarprieto.com reasons women cheat
why do i want my wife to cheat on me open why do i want to cheat on my wife
just found out my husband cheated on me blog.itracsigns.com has my husband cheated
i cheated on my boyfriend should i tell him has my boyfriend cheated on me quiz help i cheated on my boyfriend
marriage affairs affair dating sites wife cheat
my husband cheated women who want to cheat affairs with married men
cheat women what makes married men cheat cheat women
women looking to cheat infidelity in marriage my wife cheated on me now what
marriage affairs married affairs sites will my husband cheat again