“Perde ve Perde Arkası” resim sergisi

Süleymanpaşa ilçesinde, “Perde ve Perde Arkası” konulu resim sergisi açıldı.

Eklenme: 20 Eylül 2016 - 11:18 / Son Güncelleme: 20 Eylül 2016 - 11:18 / Editör: BIK
Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde, "Perde ve Perde Arkası" konulu resim sergisi açıldı. ( Yavuz Karaduman - Anadolu Ajansı )

TEKİRDAĞ- Ressam Bilginer Bölükbaşı, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sanat Galerisi’nde, “Perde ve Perde Arkası” konulu sergi açtı.

Bölükbaşı, sergi açılışında gazetecilere yaptığı açıklamada, serginin kavramsal sanatla ilgili olduğunu ve konusunun da perde ve perde arkası olduğunu söyledi.

Perde ve perde arkasını bu sergide kavramsallaştırdığını ifade eden Bölükbaşı, şunları kaydetti:

“Resimlerde perde ve perde arkasının ne ima ettiğini sanatsal bir dille anlatmaya çalıştım. Tuval resimlerinde, resimleri sadece resmin arka yüzüne yaptım, ön yüzüne de arka yüzüne olan yansıması çıktı. Perdeye olan yansımalar gibi. Diğer resimlerde de katmanlar halinde çalışıldı küçük resimlerde ve bazılarında resimler yırtılmak suretiyle kolaj tekniğinin değişik tarzları denendi ve amaç, perde ve perde arkasının bir bütün olarak düşünülmesi, ancak perde ve perde arkası bir bütün olarak düşünülürse hepimizin daha iyi bir hayat yaşayacağımız ve daha iyi olacağımız düşünceleriyle sergiyi oluşturduk”

Bölükbaşı’nın 40 eserin yer aldığı sergi, 30 Eylül’e kadar gezilebilecek.

AA