PKK okul bastı

Şırnak’ın İdil ilçesinde terör örgütü PKK mensupları, silahla geldikleri 2 okulda öğretmen ve öğrencileri tehdit etti.ŞIRNAK – Bir grup terörist ilçe merkezindeki Bener Cordon İlkokulu ile İdil Anadolu Lisesinde sınıflara girdi. Teröristler, sınıflardaki 20’yi aşkın öğretmen ve öğrencileri silah zoruyla okuldan çıkardı. Örgüt mensupları bir süre örgüt propagandası yaptıkları öğretmen ve öğrencileri okula gelmemeleri için […]

Eklenme: 16 Aralık 2015 - 13:23 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:13 / Editör: BIK

Şırnak’ın İdil ilçesinde terör örgütü PKK mensupları, silahla geldikleri 2 okulda öğretmen ve öğrencileri tehdit etti.ŞIRNAK – Bir grup terörist ilçe merkezindeki Bener Cordon İlkokulu ile İdil Anadolu Lisesinde sınıflara girdi.

Teröristler, sınıflardaki 20’yi aşkın öğretmen ve öğrencileri silah zoruyla okuldan çıkardı. Örgüt mensupları bir süre örgüt propagandası yaptıkları öğretmen ve öğrencileri okula gelmemeleri için tehdit etti.

Teröristlerin bölgeden uzaklaşmasının ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gelen öğretmenler, durumu yetkililere bildirdi. Durumu öğrenen veliler de çocuklarını okullardan aldı. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de eğitim öğretimin sürdüğü okullarda öğretmen ve öğrencilerin teröristlerce tehdit edildiğini kaydetti.

Öte yandan, ilçedeki Veysel Karani Ortaokuluna da teröristlerce taşlı saldırıda bulunulduğu öğrenildi.

Anadolu Ajansı, bik.gov.tr
Muhabir: Mehmet Salih Baştuğ

MFK