Van’da 3 terörist öldürüldü

Van’ın İpekyolu ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Eklenme: 10 Haziran 2016 - 08:27 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 22:52 / Editör: Oğuz AKÇAKOCA
İpekyolu ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirildi. Yaralı olarak ağaçlık bölgeye kaçan 4 teröristin yakalanması için arama çalışmaları sürüyor. ( Özkan Bilgin - Anadolu Ajansı )

Van Valiliği, İpekyolu ilçesindeki terör operasyonunda 3 terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, güvenlik güçlerinin bölücü terör örgütü PKK’nın faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışma yürüttüğü kaydedildi.

Bu kapsamda gece saat 02.00 sıralarında Hacıbekir Mahallesi Karlıova, Sürmeli ve Mahir sokak civarında 8 kişilik silahlı grubun tespit edildiğinin aktarıldığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bölgeye kontrol amaçlı sevk edilen güvenlik güçlerimiz ile silahlı grup arasında çatışma yaşanmıştır. Çatışma sonrası bahse konu yerde yapılan ilk incelemelerde farklı ikametlere ait bahçelerde 3 bölücü örgüt mensubu ölü olarak ele geçirilmiş, çatışma yaşanan yerde yapılan aramalarda 4 kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 16 şarjör, çok sayıda fişek, 9 mm tabanca, 7 el bombası, 3 el telsizi, 2 hücum yeleği, 4 el feneri ve çok sayıda örgütsel dokümanlar ele geçirilmiştir.”

Açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletin ve milletin her türlü terör tehdidi ve saldırılardan korunması için tüm tedbirlerin valilikçe alındığı vurgulandı.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Patlayıcı atarken yaralandılar

Öte yandan İstanbul Pendik’te düzenlenen terör örgütü operasyonunda, çakmak tüpünün içine hazırlanmış parça tesirli el yapımı patlayıcıyı atarken yaralanan 1’i kadın 2 şüpheli tedavi için geldikleri hastanede yakalandı. AA