PKK’nın bombacısı İstanbul’da yakalandı

Terör örgütü PKK üyesi olduğu öne sürülen ve Küçükçekmece’de polis merkezine atmaya çalıştığı el yapımı patlayıcının (EYP) elinde patlaması sonucu yaralanan şüpheliye bombayı yaparak eylemde kullanması için verdiği tespit edilen Ekin kod adlı örgüt sorumlusu yakalandı.

Eklenme: 29 Eylül 2016 - 12:11 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:50 / Editör: Ferhat Esnek

İSTANBUL – Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü Kanarya Polis Merkezine 24 Eylül gecesi atmaya çalıştığı çakmak gazıyla güçlendirilmiş parça tesirli, basınç etkili ve fitil ateşlemeli EYP’nin elinde patlaması sonucu yaralanan A.B. (19) kaldırıldığı Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde PKK’nın gençlik yapılanması YDG/H üyesi olduğu öne sürülen İ.G. (18) ve M.E.U. (21) ile birlikte gözaltına alınmıştı.

Şüphelinin ifadesinde, bombayı İkitelli’de yaşayan Ekin kod adlı örgüt sorumlusundan aldığını söylemesi üzerine çalışma başlatan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, dün düzenlediği operasyonda söz konusu sorumluyu Küçükçekmece’de saklandığı adreste yakaladı.

Adreste yapılan aramalarda, patlamaya hazır bir EYP, yapımı devam eden 8 EYP ve bomba yapımında kullanılan çok miktarda malzeme ele geçirildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

AA