Polise haber atlatamadılar!

İzmir’de terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda “polis haber gazetesi” tanıtım kartı ele geçirildi. Zanlının, üzerinde polis amblemi bulunan kimliği muhtemel bir saldırıda arama noktalarından geçebilmek için kullanmayı hedeflediği kaydedildi.İZMİR (AA) – İzmir’de terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda gözaltına alınanların sayısı 5’e çıktı. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir süreden beri eylem hazırlığında olan terör örgütü üyelerine […]

Eklenme: 10 Kasım 2015 - 13:53 / Son Güncelleme: 10 Kasım 2015 - 13:53 / Editör: BIK

İzmir’de terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda “polis haber gazetesi” tanıtım kartı ele geçirildi. Zanlının, üzerinde polis amblemi bulunan kimliği muhtemel bir saldırıda arama noktalarından geçebilmek için kullanmayı hedeflediği kaydedildi.İZMİR (AA) – İzmir’de terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda gözaltına alınanların sayısı 5’e çıktı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir süreden beri eylem hazırlığında olan terör örgütü üyelerine yönelik, Konak ve Gaziemir ilçelerinde düzenlenen operasyon kapsamında B. İ. ve B. D’yi de gözaltına aldı.

Zanlılardan birinin üzerinde M. A. ismiyle “Polis Haber Gazetesi” adına düzenlenmiş sahte tanıtım kartı ele geçirildi. Kartın muhtemel bir saldırıda arama noktalarından geçebilmek için kullanılmasının planlandığı belirtildi.

Gaziemir ilçesinde sabaha karşı operasyon düzenleyen ekipler, uzun süredir takip edilen terör örgütü PKK üyesi “Ahin” kod adlı İ. E’yi yanındaki 2 kişiyle birlikte toprağa gömülü patlayıcıları çıkartırken suçüstü yakalamıştı.

Operasyonda, 17 kilo 350 gram C4 plastik patlayıcı, 10 el bombası, telefon tetikleme düzeneği ve 5 fünye ele geçirilmişti.

Teröristlerin 1 Kasım milletvekili genel seçimleri öncesinde eylem planı yaptığı ancak bunu gerçekleştiremediği, ele geçirilen patlayıcılarla 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası nedeniyle düzenlenecek törenler sırasında eylem yapmak istedikleri ileri sürülmüştü.

Muhabir: Mustafa Yıldırım

MFK