Putin kiritik görüşme için İstanbul’da

Dünya Enerji Kongresi’ne katılacak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin İstanbul’a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile kritik bir görüşme de yapacak.

Eklenme: 10 Ekim 2016 - 13:53 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:49 / Editör: Ferhat Esnek

İstanbul’a gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i İstanbul Valisi Vasip Şahin karşıladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin İstanbul’daki Dünya Enerji Kongresi’nde bir araya gelecek.

İki liderin gündeminde enerji olduğu kadar, iki ülke arasındaki normalleşme süreci ve Suriye de var.
Erdoğan-Putin görüşmesi öncesinde Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, “Türk akımında imzalar yakın” demişti. Projeyle Rus doğalgazı Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşınacak.

Erdoğan-Putin görüşmesinde doğalgaz fiyatında indirim de masada olacak. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak kongrenin ana fikrinin “Barış İçin Paylaş” olduğunu söyledi.

İstanbul’da perşembe gününe kadar devam edecek Dünya Enerji Kongresi’ne yaklaşık 7 bin davetli katılacak. Davetlilerin büyük çoğunluğu yabancılardan oluşuyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 23. Dünya Enerji Kongresi'ne katılmak üzere İstanbul'a geldi. Putin'i Atatürk Havalimanında Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve ilgililer karşıladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 23. Dünya Enerji Kongresi’ne katılmak üzere İstanbul’a geldi. Putin’i Atatürk Havalimanında Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve ilgililer karşıladı.