Rakka’da öldürülen teröristin anne ve babası serbest bırakıldı

Rakka’da IŞİD ile savaşırken öldürülen terörist Ayşe Deniz Karacagil’in anne ve babası ‘terör örgütü propagandası’ yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

Eklenme: 19 Haziran 2017 - 16:32 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:08 / Editör: Ferhat Esnek

Terörist Ayşe Deniz Karacagil’in, Sabiha Gökçen Havaliman’nda gözaltına alınan babası Ömer Karacagil ve annesi Nuray Erçağan emniyetteki işlemleri ardından Kartal’da bulunan İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi. Aile daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Gözaltı gerekçesinin ‘terör örgütü propagandası’ yapmak olduğu ifade edilirken, Karacagil ve Erçağan’ın Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne götürüldüğü kaydedildi.

​KARACAGİL 103 YIL HAPİSLE YARGILANIRKEN PKK’YA KATILMIŞTI

24 yaşındaki Karacagil, Antalya’da Gezi Parkı eylemleriyle ilgili iki davada 103 yıl hapis cezasıyla yargılanırken PKK’ya katılmıştı.

IŞİD’le girdiği çatışmada ölen Karacagil, Antalya’daki Gezi Parkı eylemlerine katıldığı için gözaltına alınmıştı. Karacagil, 2 Ekim 2013 günü tutuklanmıştı.

Karacagil, 4 ay 6 gün tutuklu kaldıktan sonra, 6 Şubat 2014 tarihinde yurt dışı yasağı ve her hafta polis merkezine imza verme koşuluyla tahliye edilmişti.

103 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan Karacagil’in yasa dışı yollardan yurt dışına çıkarak PKK’nın kamplarına katıldığı ortaya çıkmıştı.