Rus füzelerinin İran’a düştüğü iddia edildi

Rusya’ya ait bir savaş gemisinden Suriye’ye fırlatılan füzelerin İran’a düştüğü ileri sürüldü.WASHINGTON/MOSKOVA (AA) – Rusya’ya ait bir savaş gemisinden Suriye’ye fırlatılan füzelerin İran’a düştüğü ileri sürüldü. Amerikan CNN televizyonunun haberine göre, ismi açıklanmayan iki Amerikalı yetkili, Hazar Denizi’nin güneyinde bulunan Rus savaş gemisinden atılan en az dört füzenin İran’a düştüğünü söyledi. Yetkililerden biri, Rus füzelerinin […]

Eklenme: 9 Ekim 2015 - 09:02 / Son Güncelleme: 9 Ekim 2015 - 9:02 / Editör: BIK

Rusya’ya ait bir savaş gemisinden Suriye’ye fırlatılan füzelerin İran’a düştüğü ileri sürüldü.WASHINGTON/MOSKOVA (AA) – Rusya’ya ait bir savaş gemisinden Suriye’ye fırlatılan füzelerin İran’a düştüğü ileri sürüldü.

Amerikan CNN televizyonunun haberine göre, ismi açıklanmayan iki Amerikalı yetkili, Hazar Denizi’nin güneyinde bulunan Rus savaş gemisinden atılan en az dört füzenin İran’a düştüğünü söyledi.

Yetkililerden biri, Rus füzelerinin düşmesi sonucu bazı kişilerin ölmüş olabileceğini ifade etti.

Diğer yetkili ise bu konu hakkında henüz net bir bilgi bulunmadığını belirtti.

Haberde füzelerin tam olarak İran’ın hangi bölgesine düştüğüne dair kesin bilgi verilmedi.

CNN’nin haberinde, düşen Rus füzelerinin Rusya’nın ilk defa bir savaşta kullanmaya başladığı “Caliber” tipi füzeler olduğu belirtildi.

İran’ın yarı resmi Fars haber ajansı, Amerikalı yetkililerin iddialarının henüz Rus veya İran makamları tarafından doğrulanmadığını bildirdi.

Rusya iddiaları reddetti

Öte yandan, Rusya Savunma Bakanlığı, Rusya’ya ait bir savaş gemisinden Suriye’ye fırlatılan füzelerin İran’a düştüğü iddiasını yalanladı.

Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Hazar Denizi’ndeki Rus gemilerinden fırlatılan füzelerin hedeflerine ulaştığını kaydetti.

Konaşenkov, füzelerin fırlatılış ve hedefi vurma anlarının kaydedildiğini belirterek, görüntülerin kamuoyu ile paylaşıldığını ifade etti.

Muhabir: Muhammed Bilal Kenasari, Hakan Ceyhan Aydoğan

AMT

marriage affairs affair dating sites wife cheat