Rus hava saldırısında 10 sivil yaşamını yitirdi

Rus ordusuna ait savaş uçaklarının, Halep’te sivil yerleşim birimlerini bombalaması sonucu aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 10 kişi hayatını kaybetti.HALEP (AA) – Sivil savunma yetkililerinden alınan bilgiye göre, Rus ordusuna ait savaş uçakları, Halep’te Ensari, Maadi, Haydariye, Firdevs ve Salihiyin mahallelerinde sivil yerleşim birimlerini bombaladı. Saldırıda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 10 kişi hayatını […]

Eklenme: 12 Kasım 2015 - 09:31 / Son Güncelleme: 12 Kasım 2015 - 9:31 / Editör: BIK

Rus ordusuna ait savaş uçaklarının, Halep’te sivil yerleşim birimlerini bombalaması sonucu aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 10 kişi hayatını kaybetti.HALEP (AA) – Sivil savunma yetkililerinden alınan bilgiye göre, Rus ordusuna ait savaş uçakları, Halep’te Ensari, Maadi, Haydariye, Firdevs ve Salihiyin mahallelerinde sivil yerleşim birimlerini bombaladı.

Saldırıda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 10 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı da sahra hastanelerine sevk edildi.

Rus ordusuna ait savaş uçakları ekim ayından bu yana Humus, Hama, İdlib ve Halep’te sivil yerleşim yerleriyle, ılımlı muhaliflerden oluşan Özgür Suriye Ordusu’na bağlı karargahları bombalıyor. Halep’in güneyi de 14 Ekim itibarıyla Rus hava saldırılarının hedefi haline gelirken, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric ay başındaki açıklamasında Rus hava saldırılarının başlamasından bu yana Halep, Hama ve İdlib’de en az 123 bin 842 kişinin yerlerinden olduğunu bildirmişti.

Muhabir: Halit Süleyman

AMT