Rus uçakları Azez’i bombaladı

Türkmenlerin yaşadığı Yazıbağları köyü yakınlarındaki patlama sesleri, Kilis’te de duyuluyorKİLİS (AA) – Rus uçakları, Halep’e bağlı Azez ilçesine hava saldırısı düzenledi. AA muhabirinin yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Rus savaş uçakları, sabah saatlerinde Azez ilçesi yakınlarındaki yerleşim birimlerini bombaladı. Türkiye sınırına yakın çoğunluğu Türkmenlerin yaşadığı Yazıbağları köyü yakınlarındaki patlama sesleri, Kilis’te de duyuluyor. Bölgeden yükselen […]

Eklenme: 1 Aralık 2015 - 11:32 / Son Güncelleme: 1 Aralık 2015 - 11:32 / Editör: BIK

Türkmenlerin yaşadığı Yazıbağları köyü yakınlarındaki patlama sesleri, Kilis’te de duyuluyorKİLİS (AA) – Rus uçakları, Halep’e bağlı Azez ilçesine hava saldırısı düzenledi.

AA muhabirinin yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Rus savaş uçakları, sabah saatlerinde Azez ilçesi yakınlarındaki yerleşim birimlerini bombaladı. Türkiye sınırına yakın çoğunluğu Türkmenlerin yaşadığı Yazıbağları köyü yakınlarındaki patlama sesleri, Kilis’te de duyuluyor. Bölgeden yükselen duman, Kilis kent merkezinden de görülüyor.

Rus savaş uçakları, son bir haftada Azez’de insani yardım tırlarına yönelik 2 ayrı saldırı düzenlemiş, olayda 13 kişi hayatını kaybetmiş ve çok sayıda kişi de yaralanmıştı.

Muhabir:İzzet Mazi

AMT