Şahin yavrusunu etle besliyor

Kahta ilçesinde kuşçuluk da yapan esnaf, yol kenarında bulunan ve yeterli beslenemediği için zayıf düşen şahin yavrusunu etle besliyor.  Kahta-Siverek karayolunda yavru şahin bulan köylüler, hayvanı ilçe merkezinde kuşçuluk yapan esnaf Mahmut Çoban’a getirdi. Çoban’ın, şahin yavrusunu götürdüğü veteriner, kuşun yeterli beslenmediği için zayıf düştüğünü belirtti. Bunun üzerine şahin yavrusunu her gün kendi elleriyle etle beslemeye başlayan […]

Eklenme: 8 Haziran 2016 - 11:29 / Son Güncelleme: 8 Haziran 2016 - 11:29 / Editör: Oğuz AKÇAKOCA
Adıyaman'ın Kahta ilçesinde kuşçuluk da yapan esnaf, yol kenarında bulunan ve yeterli beslenemediği için zayıf düşen şahin yavrusunu etle besliyor. ( İsmail Kaya - Anadolu Ajansı )

Kahta ilçesinde kuşçuluk da yapan esnaf, yol kenarında bulunan ve yeterli beslenemediği için zayıf düşen şahin yavrusunu etle besliyor. 

Kahta-Siverek karayolunda yavru şahin bulan köylüler, hayvanı ilçe merkezinde kuşçuluk yapan esnaf Mahmut Çoban’a getirdi.

Çoban’ın, şahin yavrusunu götürdüğü veteriner, kuşun yeterli beslenmediği için zayıf düştüğünü belirtti.

Bunun üzerine şahin yavrusunu her gün kendi elleriyle etle beslemeye başlayan Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tüm canlıları çok sevdiğini, özellikle kuşlara tutkusu dolayısıyla kuşçuluk yaptığını söyledi.

Yavru şahinin durumunu görünce beslemeye karar verdiğini anlatan Çoban, şunları kaydetti:

“Veteriner hekim gözetiminde ve internette bu kuşlarla ilgili topladığım bilgiler çerçevesinde şahin yavrusunu beslemeye devam ettim. Annesinden ayrılan şahine hem analık hem babalık yapıyorum. Ben daha önce de bir sincap yavrusunu bulmuştum. Çok küçüktü ve beslenmeye ihtiyacı vardı. Kendi ellerimle besleyerek daha sonra doğaya bıraktım. Bunun için Orman ve Su İşleri Bakanlığından teşekkür belgesi almıştım. Bu şahin yavrusunu da tam sağlığına kavuştuğundan emin olduğum zaman doğaya bırakacağım.” AA