Sanayiciden Yeşilçam’a önemli çağrı

Tv dizileri ve sinema senaryoları hep ofiste geçiyor. Dizilerde masa başı iş kültürü işleniyor! Senaristler neden üretim kültürüne yönelmiyor? Yapımcılar, sanayicilerin çağrısına kulak vermeli.İSTANBUL – İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi Eylül ayı olağan toplantısı, ‘Erozyona Uğrayan Üretim Kültürü ile Kültür ve Sanat Hayatımızın Dünü, Bugünü ve Geleceği’ ana gündemi ile gerçekleştirildi. Toplantının açılışında konuşan İSO […]

Eklenme: 1 Ekim 2015 - 12:55 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 22:52 / Editör: BIK

Tv dizileri ve sinema senaryoları hep ofiste geçiyor. Dizilerde masa başı iş kültürü işleniyor! Senaristler neden üretim kültürüne yönelmiyor? Yapımcılar, sanayicilerin çağrısına kulak vermeli.İSTANBUL – İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi Eylül ayı olağan toplantısı, ‘Erozyona Uğrayan Üretim Kültürü ile Kültür ve Sanat Hayatımızın Dünü, Bugünü ve Geleceği’ ana gündemi ile gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında konuşan İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, “Toplumun geniş kesimi tarafından izlenen dizilerde de üretim kültürünü geliştirecek yeni bir anlayış hakim olmalı” dedi.

DİZİLERDE MASA BAŞI İŞ KÜLTÜRÜ İŞLENİYOR

Dünya gazetesinin bugünkü nüshasının birinci sayfasında yer alan Sercan Akıncı imzalı habere göre, Bahçıvan, eğitim ve sanat camiasına şu önerilerde bulundu:

“Lise ve üniversitelerde üretim ekonomisi ve üretim kültürü dersinin yer alması gerekiyor. Toplumun değerler bütününü etkileyecek hukuk, medya, siyaset gibi diğer mecralarda da üretim kültürü teşvik edilmelidir. Bu bağlamda üretim kültürünü konu edinen bir sanayi müzesinin kurulması, tematik sergilerin, kısa film yarışmaları gibi etkinliklerin düzenlenmesi gerekmektedir.

Günümüzde diziler yoluyla iletilen mesajlar çok etkili olmaktadır. Toplumun geniş kesimi tarafından izlenen dizilerde reel ekonomi, reel üretim, üretim kültürüne dair mesajlar genelde yer almamaktadır. Masa başı, ofis tarzı bir iş kültürü diziler yoluyla işlenmektedir. Bu alanda üretimi ve üretim kültürünü geliştirecek yeni bir anlayışın hakim kılınması gerektiğine inanıyoruz.”

OVE

i cheated on my boyfriend should i tell him scottdangelo.com help i cheated on my boyfriend
my girlfriend cheated on me should i take her back open did my girlfriend cheat on me