Şarm El Şeyh’te 20 bin İngiliz turist mahsur kaldı

İngiltere’nin Şarm El Şeyh ile karşılıklı uçuşları askıya alma kararının ardından, şehirde yaklaşık 20 bin İngiliz turistin mahsur kaldığı bildirildi.LONDRA (AA) – İngiltere’nin Şarm El Şeyh ile karşılıklı uçuşları askıya alma kararının ardından, Kızıldeniz kıyısındaki bu şehirde yaklaşık 20 bin İngiliz turistin mahsur kaldığı bildirildi. İngiltere Dışişleri Bakanlığı, uçuşların yeniden başlatılması için çalışmalarını sürdürdüğünü ve […]

Eklenme: 5 Kasım 2015 - 15:02 / Son Güncelleme: 5 Kasım 2015 - 15:02 / Editör: BIK

İngiltere’nin Şarm El Şeyh ile karşılıklı uçuşları askıya alma kararının ardından, şehirde yaklaşık 20 bin İngiliz turistin mahsur kaldığı bildirildi.LONDRA (AA) – İngiltere’nin Şarm El Şeyh ile karşılıklı uçuşları askıya alma kararının ardından, Kızıldeniz kıyısındaki bu şehirde yaklaşık 20 bin İngiliz turistin mahsur kaldığı bildirildi.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, uçuşların yeniden başlatılması için çalışmalarını sürdürdüğünü ve yarın uçuşların yeniden başlamasını umduklarını bildirdi. İngiltere Başbakanı David Cameron’ın bugün konuya ilişkin acil kabine toplantısına başkanlık etmesi bekleniyor.

Mısır’ın Sina Yarımadası’nda Kızıldeniz kıyısındaki tatil şehri Şarm El Şeyh’de şu anda bini yerleşik, yaklaşık 20 bin İngiliz turist bulunuyor.

Muabir: Aslı Aral
AMT