Şehit Jandarma Er Salih Bulut, memleketine uğurlandı

Gümüşhane’nin Torul ilçesinde askeri araca düzenlenen silahlı saldırıda yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede dün şehit olan Jandarma Er Salih Bulut için Trabzon’da tören düzenlendi. Akçaabat ilçesine bağlı Söğütlü Mahallesi’ndeki İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törene, şehidin annesi Hüsne ve babası Nihat Bulut ile yakınlarının yanı sıra Valiler Kararnamesi ile merkeze atanan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Büyükşehir […]

Eklenme: 7 Haziran 2016 - 11:47 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:13 / Editör: Oğuz AKÇAKOCA
Gümüşhane'nin Torul ilçesinde askeri araca düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan Jandarma Er Salih Bulut'un (21) cenazesi Trabzon'da düzenlenen törenin ardından askeri uçakla Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'na getirildi. ( Serhat Zafer - Anadolu Ajansı )

Gümüşhane’nin Torul ilçesinde askeri araca düzenlenen silahlı saldırıda yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede dün şehit olan Jandarma Er Salih Bulut için Trabzon’da tören düzenlendi.

Akçaabat ilçesine bağlı Söğütlü Mahallesi’ndeki İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törene, şehidin annesi Hüsne ve babası Nihat Bulut ile yakınlarının yanı sıra Valiler Kararnamesi ile merkeze atanan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Okçin Akşit, İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, diğer ilgiler ve askeri erkan katıldı.

Bulut’un öz geçmişinin okunduğu tören, dua edilmesinin ardından tamamlandı.

Gümüşhane'nin Torul ilçesinde askeri araca düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan Jandarma Er  Salih Bulut'un (21) cenazesi Trabzon'da düzenlenen törenin ardından askeri uçakla Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'na getirildi. Şehidin annesi Hüsne Bulut gözyaşlarına hakim olamadı.  ( Serhat Zafer - Anadolu Ajansı )

Şehidin annesi Hüsne Bulut, naaşın cenaze nakil aracına taşındığı sırada, oğlunun tabutunun yanına gelerek gözyaşı döktü.

Şehit Bulut’un naaşı, daha sonra konvoy eşliğinde Trabzon Havalimanı’na getirildi. Şehidin cenazesi, askeri uçakla memleketi Sivas’a gönderildi.

Gümüşhane-Torul karayolu Harmancık Tüneli girişinde, 5 Haziran’da askeri araca düzenlenen silahlı saldırıda Jandarma Uzman Çavuş Özgür Tok (41) şehit olmuştu. Saldırıda yaralanan ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesine kaldırılan Jandarma Er Salih Bulut (21), dün şehit düşmüştü. AA