Şeker hastalığından ameliyatla kurtuldu

Bursa’da, 6 yıl önce şeker hastalığına yakalanan ve bugüne kadar insülin iğnesi kullanmak zorunda kalan 55 yaşındaki kadın, ameliyat ile sağlıklı günlerine geri döndü.BURSA (AA / bik.gov.tr) – Bursa’da, 6 yıl önce şeker hastalığına yakalanan ve bugüne kadar insülin iğnesi kullanmak zorunda kalan 55 yaşındaki kadın, ameliyat ile sağlığına kavuştu. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, […]

Eklenme: 2 Aralık 2015 - 11:58 / Son Güncelleme: 2 Aralık 2015 - 11:58 / Editör: BIK

Bursa’da, 6 yıl önce şeker hastalığına yakalanan ve bugüne kadar insülin iğnesi kullanmak zorunda kalan 55 yaşındaki kadın, ameliyat ile sağlıklı günlerine geri döndü.BURSA (AA / bik.gov.tr) – Bursa’da, 6 yıl önce şeker hastalığına yakalanan ve bugüne kadar insülin iğnesi kullanmak zorunda kalan 55 yaşındaki kadın, ameliyat ile sağlığına kavuştu.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesinde oturan 2 çocuk sahibi Zeynep Aydın’a, 6 yıl önce mide ağrısı şikayetiyle gittiği Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde şeker hastalığı teşhisi konuldu.

Şeker değeri 350-400 miligrama kadar çıkan Aydın, bu süreçte insülin iğnesi kullandı. Hastalığıyla mücadele için arayışa giren Aydın, tip 2 diyabet hastalarına yapılabilen ameliyatın Bursa’da da gerçekleştirildiğini öğrenince ilgili doktorla temasa geçti. Kontrollerinde ameliyat açısından bir engelinin olmadığı belirlenen Aydın, başarılı bir operasyon ile sağlığına kavuştu.

Muhabir: İsmail Ersan

AMT