Sel felaketi

Ölü sayısı 81’e yükseldiİSLAMABAD (AA) – Pakistan’da muson yağmurlarının yol açtığı sellerde hayatını kaybedenlerin sayısı 81’e yükseldi. Muson mevsimin başlaması nedeniyle ülkenin çeşitli kesimlerinde etkili olan aşırı yağışlar sellere yol açtı. Son on gündür özellikle ülkenin kuzeybatısında Afganistan sınırındaki Çitral bölgesi ve orta kısmındaki Pencap eyaletinin güneyinde etkili olan aşırı yağışların yol açtığı seller nedeniyle […]

Eklenme: 29 Temmuz 2015 - 11:36 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2015 - 11:36 / Editör: BIK

Ölü sayısı 81’e yükseldiİSLAMABAD (AA) – Pakistan’da muson yağmurlarının yol açtığı sellerde hayatını kaybedenlerin sayısı 81’e yükseldi.

Muson mevsimin başlaması nedeniyle ülkenin çeşitli kesimlerinde etkili olan aşırı yağışlar sellere yol açtı. Son on gündür özellikle ülkenin kuzeybatısında Afganistan sınırındaki Çitral bölgesi ve orta kısmındaki Pencap eyaletinin güneyinde etkili olan aşırı yağışların yol açtığı seller nedeniyle ülke genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı 81’e çıktı.

Ulusal Afet Koordinasyon Merkezi, 81 kişiden 40’ının Çitral bölgesinin de içinde yer aldığı Hayber-Pakthukva eyaletinde yaşamını yitirdiğini açıkladı. Yerel basın ise Pencap eyaletindeki Rajanpur bölgesinde 50 köyün sular altında kaldığını duyurdu.

Pakistan’da geçen yıl muson yağmurları nedeniyle Çenab nehrinin taşması sonucu meydana gelen sellerde Pencap eyaletinde 300’den fazla kişi yaşamını yitirmişti. Ülke, tarihinin en büyük sel felaketini ise 2010 yılında İndus nehrinin taşması sonucu yaşamış, 20 milyona yakın kişi sellerden etkilenmiş, 2 bin kişi hayatını kaybetmişti.

Muhabir: Metin Aktas
Yayınlayan: Tuğrul Çam

MK

i dreamed my wife cheated on me gerarprieto.com reasons women cheat
dream that i cheated on my boyfriend gpatterson.com i cheated on my boyfriend quotes
marriage affairs survivingediscovery.com will my husband cheat again