‘SESİMİZE KULAK VERİN’

Suriye’deki savaştan kaçarak Gaziantep’e sığınan Halife ailesi tek göz odada 7 kişiyle yaşam mücadelesi veriyor.  Eşini 3 yıl önce Suriye’deki savaşta kaybeden Nidal Halife, özellikle 21 yaşındaki engelli çocuğu için hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyor.

Eklenme: 5 Eylül 2016 - 11:08 / Son Güncelleme: 5 Eylül 2016 - 11:12 / Editör: BIK

Zeynep Keskin-  Hakimiyet Gazetesi(Gaziantep)- Ülkesindeki iç savaştan kaçarak Gaziantep’e gelen Suriyeli Halife ailesi biri engelli 7 çocuğuyla mutfağı ve banyosu olmayan tek göz bir odada hayata tutunmaya çalışıyor. Suriye’nin Halep kentinde 3 yıl önce yaşanan çatışmalarda eşini kaybeden Nidal Halife 6 çocuğunu alarak Gaziantep’e kaçmak zorunda kaldı. 3 yıldır Gaziantep’te komşuların ve Karagöz mahalle muhtarı Mehmet Çeteci tarafından yapılan yardımlar sayesinde ihtiyaçlarını karşılayan Halife ailesinin sadece 1 çocuğu çalışabiliyor.

“TEK GÖZ ODADA 7 KİŞİYLE YAŞAM MÜCADELESİ VERİYORLAR”

Ev kirasını dahi ödeyemediklerini söyleyen Nida Halife, özellikle 21 yaşındaki engelli çocuğu için hayırseverlerden yardım istediğini belirterek şunları söyledi: “3 yıl öncesine kadar Suriye’nin Halep kentinde eşim ve çocuklarımla birlikte yaşıyorduk.  Çatışmalar Halep’te şiddetlenince eşim çatışmalarda hayatını kaybetti. Çatışmalardan ve bombalardan çocuklarımı korumak için bende 6 çocuğumu alarak savaştan kaçıp Gaziantep’e geldim. 3 yıldır burada komşuların ve muhtarımızın yardımıyla geçiniyoruz. Bu tek göz odada 7 kişi kalıyoruz. Banyomuz ve mutfağımız dahi yok. Tek bir oğlum çalışıyor oda haftalık 150 TL alıyor. O parayla kirayı, elektriği ve suyu anca ödeyebiliyoruz. 21 yaşında engelli bir çocuğum var ihtiyaçlarını karşılayamıyorum. Hayırseverlerden özellikle engelli çocuğum için bir yardım yapılmasını istiyorum. Sürekli altının değişmesi lazım bez alacak paramız dahi yok. Lütfen sesimize kulak verin” şeklinde konuştu.