Sesimizi duyan var mı?

Elazığ’ın Ulukent Mahallesinde tek başına hayatta kalma mücadelesi veren İsmail Ertürk’ün (58) acı dolu hayatı yürekleri burkuyor.

Eklenme: 3 Ekim 2016 - 10:50 / Son Güncelleme: 3 Ekim 2016 - 10:50 / Editör: Büşra Kılıç

Erkan BAY- Elazığ Hakimiyet Gazetesi- Yaklaşık bir yıl önce geçirdiği felç yüzünden çalışamaz durumda olan Ertürk, harabe evinde yardımsever insanların desteğini bekliyor.

‘’YÜRÜYEMEZ HALE GELDİM’’

Yaşadığı sıkıntıları dile getiren İsmail Ertürk(58),’’Geçirdiğim rahatsızlık yüzünden çalışamıyorum. Önceden gücüm yerindeydi. Soğuk demir ustasıydım. Ekmeğimi kazanıyordum. Yaklaşık bir yıl önce felç geçirdim. Bu nedenle çalışamıyorum. Yalnız olduğum için komşularımın yardımı ile yaşıyorum.’’dedi.

‘’ALLAH’A ŞÜKREDİYORUM’’

Yaşadığı evin çok eski bir yer olduğunu ifade eden Ertürk, sözlerine şöyle devam etti:’’Hiç bir sosyal güvencem yok. Çoğu zaman aç yatıyorum. Rahatsızlığım yüzünden dışarı da çıkamıyorum. Günüm evde oturarak geçiyor. İhtiyaçlarımı bile karşılayamıyorum. Karşı komşumun oğlu bana yardım ediyor. Ekmeğimi ve suyumu getiriyor. Bu günlere de şükrediyorum. Rabbim kimseyi sahipsiz bırakmasın.’’dedi.

‘’TEDAVİMİN YAPILMASINI İSTİYORUM’’

Sosyal güvencesi olmadığı için tedavisini tam olarak yaptıramadığını söyleyen Ertürk,’’Yeşil kartlı olduğum için Hastanede tedavi oluyorum. Allah devletimizden razı olsun. İlaçlarımı alıyorum ama rahatsızlığım gün geçtikçe ilerliyor. Devletimizden beni tedavi ettirmesini istiyorum.’’

‘’EVİN ÇATISI  KIŞIN SU DAMLATIYOR’’

Yaşadığı evin eski ve bakımsız olduğunu belirten İsmail Ertürk,’’Evimin durumu çok kötü. Eski olduğu için yıkılıyor. Kış aylarına girmek üzereyiz. Havalar soğudu. Yağmurlu günlerde çatı su damlatıyor. Soğuk havalarda yakacak odunum olmadığı için  çok zor durumdayım. Hiç kimseden para istemiyorum. Sadece ihtiyaçlarım giderilsin. Şuan için en acil olan evimin çatısıdır.Yetkililerden çatımın yapılmasını istiyorum.’’dedi.

‘’İSMAİL AMCAMIZA YARDIM ETSİNLER’’

İsmail Ertürk’ün komşusu Serdal Kahraman ise yaptığı açıklamada,’’İsmail amcamızın durumu gerçekten çok kötü. Kimsesi yok. Bizler elimizden geldikçe yardım ediyoruz. Çoğumuzun maddi durumu iyi olmadığı için fazla bir şeyde yapamıyoruz. Yetkililerin İsmail amcamıza sahip çıkması gerekiyor. İstediği sadece ilgi ve şefkat.’’

‘’MAHALLE SAKİNLERİ ÇOK ÜZGÜN’’

İsmail Ertürk’ün yaşadığı sorunlar nedeni ile zor durumda olduğunu ifade eden Mahalle Sakinleri, ’’İsmail Amcamız mahallemiz tarafından çok sevilen bir insandır. Yıllar önce kendi ekmeğini kazanıyordu. Şimdi ise yardıma muhtaç. Bizler yardım etmeye çalışıyoruz. Devletimizinde bu yoksul insana yardım etmesi gerekiyor. Özellikle tedavisinin yapılması lazım. Yaşadığı ortamda iyileşmesi imkansız’’