“Sezai Karakoç edebiyat dünyamızın dönüm noktasıdır”

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, “Sezai Karakoç, Cumhuriyet dönemi Türk edebiyat ve düşüncesinin gerçek bir dönüm noktasıdır” dedi.İSTANBUL -10 Mart 2016- Şair, yazar, düşünür ve siyasetçi Sezai Karakoç’un yaşamını, edebi serüvenini ve düşünce hayatını konu edecek olan “Bir Nesli Yoğuranlar” etkinliği 11 Mart’ta gerçekleştirilecek. Ali Emiri Efendi Kültür Merkezinde düzenlenecek olan programla […]

Eklenme: 10 Mart 2016 - 18:06 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 22:52 / Editör: BIK

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, “Sezai Karakoç, Cumhuriyet dönemi Türk edebiyat ve düşüncesinin gerçek bir dönüm noktasıdır” dedi.İSTANBUL -10 Mart 2016- Şair, yazar, düşünür ve siyasetçi Sezai Karakoç’un yaşamını, edebi serüvenini ve düşünce hayatını konu edecek olan “Bir Nesli Yoğuranlar” etkinliği 11 Mart’ta gerçekleştirilecek.

Ali Emiri Efendi Kültür Merkezinde düzenlenecek olan programla ilgili AA muhabirine açıklamada bulunan Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, duyarlılıklarından dolayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen’e teşekkür ettiklerini belirterek, “Sezai Karakoç, Cumhuriyet dönemi Türk edebiyat ve düşüncesinin gerçek bir dönüm noktasıdır” açıklamasında bulundu.

“Bir Nesli Yoğuranlar” programında da geniş çerçevede Sezai Karakoç portresinin ele alınacağını ifade eden Bıyıklı, “Bu program için Üstadın (Sezai Karakoç) iznini aldık. Konuşmacılara ve katılımcılara selamlarını iletiyor” dedi.

Anadolu Ajansı, bik.gov.tr

MU