Sigarayı bıraktıran formül

Karacasu’da sigarayı bırakmak isteyen bir müşterisinin özel siparişi üzerine normalin 10 katı büyüklüğünde kumbara yapan ‘Karacasu Çömlek’ işletme sahibi Muzaffer Sayal, sigarayı bıraktıracak en doğal yöntemin Karacasu’da olduğunu söyledi.

Eklenme: 15 Kasım 2017 - 08:56 / Son Güncelleme: 15 Kasım 2017 - 11:59 / Editör: Büşra Kılıç

Özgür DEDEOLUK- Ses Gazetesi- Bir vatandaşın günlük sigara parasını atıp biriktirmek için sipariş verdiği dev kumbara Karacasulu çömlek ustası Muzaffer Sayal’ın ellerinde hayat buldu. Birer ikişer ilgi görmeye başlayan ürün henüz toptan satışa geçmemiş olsa da şimdiden Balıkesir, İzmir, Denizli gibi şehirlere giderek il sınırlarını aştı. Normalin 10 katı büyüklüğünde olan kumbaranın ağzına kadar para birikmesi halinde bir ev parasının çıkabileceği kaydediliyor.

‘BİRER İKİŞER TALEP GELİYOR’

Bir ay önce kendilerine Karacasu’da yaşayan bir vatandaş tarafından böyle bir sipariş geldiğini söyleyen Muzaffer Usta, “Bir ay önce müşteri geldi bana büyük bir kumbara yapıver dedi. Ne yapacaksın sen bunu dedim. Sigara parasını oraya atacağım dedi. İyi yapalım dedik. Sonra arkası gelmeye başladı. Demek ki gidecek bu iş dedim ben. Siparişi veren vatandaşın tanıdığı görmüş o da istedi. Birer ikişer talep gelmeye başladı” ifadelerini kullandı.

‘SİGARA BIRAKMAYA TEŞVİK EDER’

Şu an için yalnızca siparişi veren kişinin yakın çevresinde ürünün tanındığını söyleyen Muzaffer Sayal, toptan bir sürümünün olmadığını belirtti. Kumbarada bir ev parasının birikebileceğini söyleyen Muzaffer Sayal, “Sigara içenlere söylenen bir laf vardır. Günlük sigara paranı bir yere ayırsan ev, araba parası çıkar derler. Karacasulu çömlek ustası olarak bu birikim yöntemine bir katkı sağlamış olduk. Para biriktirmeyi teşvik edeceği için ve arkadaşlar arasında esprili bir rekabet konusu olacağı için sigarayı bırakmak isteyenlerin tercih edeceğini düşünüyorum” dedi.