Sığınmacı merkezindeki yangında kundaklama şüphesi

Düsseldorf’ta sığınmacıların kaldığı merkezde çıkan yangınla ilgili 6 kişi kundaklama şüphesiyle gözaltına alındı. Yangında yaralananların sayısı 30’a çıktı. Almanya’nın Düsseldorf kentinde 282 sığınmacının barındığı merkezde çıkan yangın ile ilgili 6 kişinin kundaklama şüphesiyle gözaltına alındığı bildirildi. Düsseldorf Fuar Merkezi’nin arka bölümündeki sığınmacıların kaldığı binalarda çıkan yangında 30 kişi yaralandı. Yaralanlardan 28 mülteci dumandan zehirlenirken, bir itfaiye […]

Eklenme: 8 Haziran 2016 - 17:55 / Son Güncelleme: 8 Haziran 2016 - 17:55 / Editör: Arzu CİHANGİR

Düsseldorf’ta sığınmacıların kaldığı merkezde çıkan yangınla ilgili 6 kişi kundaklama şüphesiyle gözaltına alındı. Yangında yaralananların sayısı 30’a çıktı.

Almanya’nın Düsseldorf kentinde 282 sığınmacının barındığı merkezde çıkan yangın ile ilgili 6 kişinin kundaklama şüphesiyle gözaltına alındığı bildirildi.

20160608_2_17414518_11165820

Düsseldorf Fuar Merkezi’nin arka bölümündeki sığınmacıların kaldığı binalarda çıkan yangında 30 kişi yaralandı. Yaralanlardan 28 mülteci dumandan zehirlenirken, bir itfaiye görevlisi ve bir sağlık görevlisinin de kurtarma esnasında yaralandığı kaydedildi.

Kilometrelerce öteden görülebilen yangının tamamen kontrol alındığı belirtildi.

Tahmini 10 milyon avro civarında maddi zararın meydana geldiği ve kullanılamaz hale gelen binalarda yangın sırasında 130 sığınmacının binada olduğu, 100 sığınmacının ise başka bir yerde bulunan dil kursunda eğitim gördüğü ifade edildi.

Almanya'nın Düsseldorf kentinde 282 sığınmacının barındığı merkezde çıkan yangın ile ilgili 6 kişinin kundaklama şüphesiyle gözaltına alındığı bildirildi. Düsseldorf Fuar Merkezi'nin arka bölümündeki sığınmacıların kaldığı binalarda çıkan yangında 30 kişi yaralandı. Yaralanlardan 28 mülteci dumandan zehirlenirken, bir itfaiye görevlisi ve bir sağlık görevlisinin de kurtarma esnasında yaralandığı kaydedildi. ( Mesut Zeyrek - Anadolu Ajansı )

Toplamda 282 sığınmacının kaldığı merkezdeki yangını kundakladıkları şüphesiyle de 6 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Yaşadıkları binalar kül olurken özel eşyalarını ve paralarını da kaybeden sığınmacıların geçici olarak eski maliye binası olarak kullanılan bir binada barınacakları, daha sonra ise yeni inşa edilecek başka bir sığınmacı merkezine nakledilecekleri açıklandı.

Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

AA