Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş şehit polisin cenaze törenine katıldı

Şırnak terör saldırısında şehit düşen Harun Maytalman’ın cenazesi, memleketi Ordu’da toprağa verildi

Eklenme: 27 Ağustos 2016 - 17:21 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:51 / Editör: Begüm Çelik
Şırnak'ın Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliğine PKK'lı teröristlerce bomba yüklü kamyonla gerçekleştirilen saldırıda şehit olan polis memuru Harun Maytalman'ın cenazesi, memleketi Ordu'da toprağa verildi. Cenaze törenine Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da katıldı. Fotoğraf : Ahmet Bolat

ORDU – Şırnak’ın Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliği’ne PKK’lı teröristlerce bomba yüklü kamyonla gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen polis memuru Harun Maytalman için memleketi Ordu’da tören düzenlendi.

Şehidin naaşının getirildiği sırada eşi Neşe, babası Cemal ile annesi Sevgi Maytalman’ın gözyaşı döktüğü görüldü. Babasının şehit olduğu gün, doğum günü olan 2 yaşındaki Berkay ise polis şapkasıyla törende yer aldı.Şehidin eşi Neşe Maytalman, tabutun başına gelerek, “Gurur duyuyorum, iyi ki eşim oldu. Çok üzgünüz ama şerefli, gururlu bir şekilde gitti. Eşimle gurur duyuyorum. Allah’ıma emanetsin, ahirette buluşmak dileğiyle. Şehitliğinin başımızın üstünde yeri var. Şehit eşi olmaktan, senin eşin olmaktan gurur duyuyorum. Rüyalarıma gel, orada haberleşelim seninle.” dedi.

Cenazeye Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’da katıldı. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, namazın ardından tören alanındaki vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, şehide Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı diledi.

Aziz vatanın, her türlü şer odağının ortak hedef olarak seçtiği taarruzların altında olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, “Allah bu ülkenin, bu devletin, bu bayrağın düşmanlarını kahr-ı perişan eylesin. Dört koldan bütün güçleriyle ülkenin birliğini, dirliğini, istikbalini ve istiklalini yok etmek için çalışıyorlar. Bütün bu terör örgütlerine, darbecilere karşı millet olarak tek yumruk olduk. Bir tarafta FETÖ, bir tarafta PKK, bir tarafta DAEŞ. Hepsine karşı millet olarak, 79 milyon olarak tek yumruk, tek yürek olarak devam edeceğiz. Allah’ın izniyle bu millete diz çöktürmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.” diye konuştu. Kalabalığın içinde şehit Harun Maytalman’ın ruhen var olduğunu ifade eden Kurtulmuş, sözlerine şöyle devam etti: “Bütün şehitlerimizin aramızda olduğunu biliyoruz. Harun kardeşimiz, Allah’ın takdiriyle çok anlamlı bir günde şehitlik mertebesine ulaştı. 26 Ağustos, Anadolu topraklarının İslamlaşmaya başladığı günün başlangıcıdır. Hiç kimse tereddüt etmesin, bu topraklar kıyamete kadar Müslüman Türk milletinin toprağı olacaktır. Bu topraklarda düşmanlarımız asla payidar olamayacak, asla beklediklerine ulaşamayacaklardır. Allah, dirliğimizi ve birliğimizi muhafaza etmeyi nasip etsin. Allah, bu milletin düşmanlarını kahr-ı perişan eylesin. Allah şehitlerimize rahmet eylesin.”

Konuşmanın ardından Kurtulmuş ile şehidin yakınları ve meslektaşları tabutu cenaze nakil aracına taşıdı.

Maytalman’ın cenazesi, Beylerli Mahallesi’ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

 

AA