‘Siyaseti kavga alanı olarak görmüyorum’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Ben siyaseti kavga alanı olarak görmüyorum, siyaseti köşeyi dönme aracı olarak görmüyorum” dedi. MALATYA (AA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ben siyaseti kavga alanı olarak görmüyorum, siyaseti köşeyi dönme aracı olarak görmüyorum” dedi. Malatya Erhaç Havalimanı’nda partililer tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, buradan Akçadağ’a geçerek, ilçe meydanında seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara seslendi. […]

Eklenme: 24 Ekim 2015 - 21:27 / Son Güncelleme: 24 Ekim 2015 - 21:27 / Editör: BIK

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Ben siyaseti kavga alanı olarak görmüyorum, siyaseti köşeyi dönme aracı olarak görmüyorum” dedi.

MALATYA (AA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ben siyaseti kavga alanı olarak görmüyorum, siyaseti köşeyi dönme aracı olarak görmüyorum” dedi.

Malatya Erhaç Havalimanı’nda partililer tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, buradan Akçadağ’a geçerek, ilçe meydanında seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara seslendi.

Kılıçdaroğlu, ülkenin vatandaşların düşündüğünden daha da ağır bir krizin içerisinde olduğunu savunarak, kardeşin kardeşe düşman olmaya başladığını ifade etti.

7 Haziran’da sandığa giderek oylarını kullandıklarını ve seçimlerini yaptıklarını anlatan Kılıçdaroğlu, “Şimdi 1 Kasım’da yeniden sandığa gideceğiz, neden? Vatandaş oyunu kullandı, niye bunu beğenmediniz? Neden koalisyon kurmadınız? Türkiye’yi bu ateş çemberinden çıkacak olan yine bu milletin azim ve kararlığı. 1 Kasım’da mutlaka ama mutlaka sandığa gitmeliyiz, oyumuzu kullanmalıyız” dedi.

“Söz veriyorum bu ülkeye barışı ve huzuru getireceğim” diyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Emekliye, Ramazan ve Kurban Bayramı’nda birer maaş ikramiye vereceğim. Taşerondan işçileri kurtaracağım, herkesin kadrosu olacak. Asgari ücret net bin 500 lira olacak. Annelere söz veriyorum, çocuklarınızı tam gün okula göndereceksiniz. Sabah okula akşam evine gelecek. Öğle yemeğini okulda öğretmenleriyle bedavaya yiyecekler. Beslenme çantası olmayacak. Ben onlar gibi 13 yıl da istemiyorum. Ben sizden sadece 4 yıl yetki istiyorum. Bakın bakalım bu ülke adam gibi nasıl yönetilirmiş, terör nasıl bitermiş, bu ülkeye huzur nasıl gelirmiş. Ben bunu vadediyorum size. Ben siyaseti kavga alanı olarak görmüyorum, siyaseti köşeyi dönme aracı olarak görmüyorum. Ben siyaseti vatandaşı soyma olarak görmüyorum, ben siyaseti vatandaşa hizmet etme aracı olarak görüyorum. Ben size hizmet etmek istiyorum.”

Kılıçdaroğlu, siyasetin toplumu böldüğünü savunarak, “Birisi gelip size etnik kimlik üzerinden siyaset yapıyor. Etnik kimlik üzerinden siyaset yapmak toplumu ayrıştırmak, bölmek demektir. Bir başkası geliyor, inanç üzerinden siyaset yapıyor. İnanç üzerinden siyaset yapmak da toplumu bölmektir. Ben, insan Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır kimliğiyle, inancıyla benim başımın üzeride yeri vardır” şeklinde konuştu.

Partililerle bir süre sohbet etti

Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Malatya’nın Yazıhan ilçe girişinde kendisini karşılayan partililerle bir süre sohbet etti.

Ülkeye huzur getireceğinin sözünü veren Kılıçdaroğlu, “Her eve huzur, her sofraya bereket getireceğim. Hiç kimseyi ötekileştirmeden 78 milyon yurttaşımı kucaklayacağım. Yeni, halkçı ve ülkesini sevenlerin yola çıktığı bir siyaset anlayışını bu ülkeye getireceğim. Esnafın, çiftçinin, emeklinin kazandığı yeni bir anlayışı bu ülkeye getireceğim. Size sözüm söz, bu ülkeye barışı, huzuru, kardeşliği getireceğim” diye konuştu.

“Terörü bitireceğim bu ülkede”

Kılıçdaroğlu, gençlere seslenerek, “CHP iktidarında gençleri potansiyel suçlu olarak görmeyeceğiz. Gençleri bu ülkenin geleceği ve umudu olarak göreceğiz. Size inanıyorum, bu ülkenin geleceği, umudu sizsiniz. Siz bizden daha iyi bu ülkeyi yöneteceksiniz. Bu açıdan hiçbir endişem, kaygım, şüphem yok. Size inanıyor ve güveniyorum” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Volkan Kaşık

MFK