Soğuk havalar en çok pazarcıları etkiledi

Havaların soğuk gitmesi pazarcıları fena vurdu. İşlerin durgun olduğunu söyleyen pazarcılar, bu durgunluğun her sene yaşandığını belirttiler.

Eklenme: 20 Aralık 2016 - 10:19 / Son Güncelleme: 20 Aralık 2016 - 10:19 / Editör: Büşra Kılıç

Hüseyin KARATAŞ- Sabah Gazetesi(Gaziantep)- Merveşehir’de bulunan semt pazarındaki esnaf iş olmamasından yakınıyor. Her gün Gaziantep’in farklı yerlerinde tezgâh açtıklarını kaydeden esnaf, halkı pazarlara beklediklerini vurguladı.

“Soğuklar meyve ve sebze fiyatlarını yükseltiyor”

Esnaf Süleyman Karabağ, “İşler soğuktan dolayı durgun. Soğuklar meyve ve sebze fiyatlarını yükseltiyor. İnsanlar soğuk olduğundan dolayı dışarı çıkmıyor” diye konuştu.

“Pazardaki ürünler taze ve günlük gelir”

İzzet Öztürk ise soğukların meyveden çok sebzeyi etkilediğini söylerken, “Burada ürünün fiyatları ucuz. Market ve Pazar arasında çok fark var. Pazardaki meyve sebzeler günlük gelir ve tazedir, ama marketlerde taze değildir” dedi.

Şehitkâmil pazarcıları olarak en iyi malları sattıklarını iddia eden Öztürk, halkı meyve ve sebze alırken dikkatli olmaları konusunda da uyardı.

“İşler ekonomik krizden ve don olayından çok durgun”

Mehmet Emin Memiş, “İşler ekonomik krizden ve don olayından dolayı çok durgun. Bunlar zincirin halkaları gibi. Meydana gelen bir olay herkesi etkiliyor. Buradaki sebze ve meyve marketlere göre çok ucuz” şeklinde konuştu.

“Satışlar dibe vurdu”

Satışların dibe vurduğunu ifade eden Mehmet Doğruer, bu yıl kadar kötü bir yıl geçirmediğini kaydetti. Doğruer, “İşlerin kötü olmasının birçok sebebi var. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik kriz, doların tavan yapması, ülkemizin her yerinde canlı bomba patlayacak korkusu var. Buda haliyle vatandaşı korkutuyor ve bunda dolayı insanlar kalabalık yerlere girmiyor.