Solar Impulse 2 Çin’e indi

Güneş enerjisiyle çalışan ve dünya turuna başlayan Solar Impulse 2 uçağı Çin’e indi. PEKİN (AA) – Güneş enerjisiyle çalışan ve dünya turuna başlayan Solar Impulse 2 uçağı Çin’e indi. Myanmar’ın Mandalay kentinden dün ayrılan Solar Impulse 2’nin, Çin’in güneybatısında bulunan Çongçing bölgesindeki Ciangbey havaalanına iniş yaptığı belirtilirken, sefer süresinin yaklaşık 20 saat sürdüğü ifade edildi. Ciangbey havaalanı, Solar […]

Eklenme: 31 Mart 2015 - 08:52 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:17 / Editör: BIK

Güneş enerjisiyle çalışan ve dünya turuna başlayan Solar Impulse 2 uçağı Çin’e indi.

PEKİN (AA) – Güneş enerjisiyle çalışan ve dünya turuna başlayan Solar Impulse 2 uçağı Çin’e indi.

Myanmar’ın Mandalay kentinden dün ayrılan Solar Impulse 2’nin, Çin’in güneybatısında bulunan Çongçing bölgesindeki Ciangbey havaalanına iniş yaptığı belirtilirken, sefer süresinin yaklaşık 20 saat sürdüğü ifade edildi.

Ciangbey havaalanı, Solar Impulse 2’nin dördüncü durağı olurken, Çin’in doğusundaki Nancing şehrine de uğraması bekleniyor.

Dünya turuna 9 Mart’ta Abu Dabi’den başlayan Solar Impulse 2’nin, temmuz sonunda başladığı noktaya döneceği belirtiliyor. Umman, Hindistan ve Myanmar turunu tamamlayan uçak, Çin’in ardından ABD, Güney Avrupa ve Kuzey Afrika’ya uğrayacak.

Beş yıl önce geliştirilen uçağın daha hafif versiyonu olan Solar Impulse 2’nin ağırlığı sadece 2,3 ton. Kanat genişliği 72 metre olan Solar Impulse 2’nin, kanatlarında toplam 17 bin 248 güneş hücresi bulunuyor. Uçak, gündüzleri elde ettiği enerjiyi bataryalarında depolayabildiği için geceleri de uçabiliyor.

İsviçre uçak lisansına sahip Solar Impulse, ilk test uçuşunu Aralık 2009’da yapmasının ardından 7-9 Temmuz 2010’da 9 saati gece olmak üzere 26 saat aralıksız uçmayı başarmıştı. Havada aralıksız 36 saat kalması amacıyla geliştirilen Solar Impulse, 2012’de İsviçre’den yola çıkarak İspanya ve Fas’a yaptığı başarılı uçuşların ardından kıtalar arası uçmayı başaran ilk güneş enerjisiyle işleyen uçak olmuştu. Solar Impulse 2013’te de ABD’yi boydan boya geçerek bunu başaran güneş enerjisiyle çalışan ilk uçak olarak tarihe geçmişti.

why does my husband cheat scottdangelo.com i want my husband to cheat
cheat women what makes married men cheat cheat women
women looking to cheat cheat women my wife cheated on me now what
marriage affairs married affairs sites will my husband cheat again