Sosyal medya insanı yutuyor

Bugünün olayı, en yeni bilgiyi en kısa sürede paylaşmak. Ama bilgiler tsunami etkisiyle oradan oraya savrulurken içine aldığı insanları da yutuyor.Babam, dedikodu yapmamam ve gereğinden fazla bilgi paylaşmamam konusunda beni hep uyarmıştı. Babama göre biri hakkında çok fazla yorumda bulunmak ve dedikodusunu yapmak insanların savunmasız, zor durumda ve aciz kalmalarına neden olabilirdi. Onun öğütleri kafamda […]

Eklenme: 19 Mart 2015 - 16:45 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:17 / Editör: BIK

Bugünün olayı, en yeni bilgiyi en kısa sürede paylaşmak. Ama bilgiler tsunami etkisiyle oradan oraya savrulurken içine aldığı insanları da yutuyor.Babam, dedikodu yapmamam ve gereğinden fazla bilgi paylaşmamam konusunda beni hep uyarmıştı. Babama göre biri hakkında çok fazla yorumda bulunmak ve dedikodusunu yapmak insanların savunmasız, zor durumda ve aciz kalmalarına neden olabilirdi.
Onun öğütleri kafamda iyice yer etmiş olacak ki hayatım boyunca bu konularda çok temkinli davrandım. İnsanlar hakkındaki düşüncelerimi çok fazla dile getirmedim. Bildiğim sırları ifşa etmeyi düşünmedim ve güvenilir bir insan olarak yaşadım.
Ama günümüzde işler böyle yürümüyor. Sosyal medyada özellikle de Twitter’da insanlar birbirleri hakkında yalan, yanlış, eksik ve bir sürü haber paylaşıyor. Bu bilgileri doğrulama gereği duymuyorlar, çünkü bu onlar için zaman kaybı… En taze bilgiyi en kısa sürede paylaşmak moda haline geldi. Bilgiler tsunami etkisiyle oradan oraya savruluyor ve içine aldığı insanları da yutuyor diyebilirim.

HABERTÜRK PAZAR
Yazının devamı:http://www.haberturk.com/yasam/haber/1048362-sosyal-medya-insani-yutuyor

i dreamed my wife cheated on me gerarprieto.com reasons women cheat
just found out my husband cheated on me blog.itracsigns.com has my husband cheated