Su satarak sokak hayvanlarını besliyor

Edirne’de yaşayan 9 yaşındaki Kemal Gen, evinin önünde su satarak kazandığı parayla sokak hayvanlarına mama alıyor.

Eklenme: 17 Ağustos 2018 - 16:58 / Son Güncelleme: 17 Ağustos 2018 - 16:58 / Editör: Büşra Kılıç

Edirne‘de yaşayan 9 yaşındaki Kemal Gen, sokak hayvanlarına mama alabilmek için evinin önünde su satıyor.

Gen, yaz tatilini sokak hayvanlarına mama alabilmek için su satarak geçiriyor.

Şükrüpaşa Mahallesi Şehit Lütfü Küçükyoğurtlu Caddesi’ndeki evinin önündeki kaldırıma koyduğu masada, tanesi 1,5 liradan su satan Gen, elde ettiği gelirle sokak hayvanlarına mama alıyor.

“Sokak hayvanlarına kötü davranmayalım”

4. sınıf öğrencisi Kemal Gen, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayvanları çok sevdiğini ve sıcak havalarda onlara destek olmak için su satmaya başladığını söyledi.

Kendisinden su alıp destek olanlara teşekkür eden Gen, “Sokak hayvanlarına mama ve su almak için bu etkinliğe başladım. Satışlar iyi sayılır. Mama alabilecek kadar satış yapıyorum. Yoldan geçenler görüyor ve gelip benden su alıyor. Hayvanları çok seviyorum. Zaten evimin yanındaki hayvanlara su ve mama vermeye çalışıyorum. Herkes onlara yardımcı olsun. Sokak hayvanlarına kötü davranmayalım ve kapımızın önüne yem ile su koyalım.” ifadelerini kullandı.

 “Kardeşimle gurur duyuyorum”

Ağabey Mert Gen de örnek davranışından dolayı kardeşiyle gurur duyduğunu belirtti.

Kardeşinin hayvanları çok sevdiğini ve evde bir kedi beslediğini anlatan Gen, “Kardeşim hayvanlarla çok ilgili. Nerede görse hemen gidip sever. Çok güzel bir kampanya başlattı. Şimdi sokak hayvanları için su satıyor. Güzel bir çaba gösteriyor.” diye konuştu.

Küçük hayvanseverden su satın alan Nazlı Ceren Nohutçu ise hayvanlara yardım etmenin herkesin görevi olduğunu vurgulayarak, su satın alarak kendisini de katkıda bulunduğunu kaydetti.

AA