Suriyeli çocuk en çok neyi özledi?

Biliyor musunuz?GAZİANTEP (AA) – Terör örgütü DAEŞ’in Halep’e bağlı Azez kentine yönelik saldırılarından kaçarak aileleriyle Gaziantep’e gelen Suriyeli dört kardeş, yarım kalan eğitimlerine devam etmek istiyor. Azez’e bağlı Tel Rıfat ilçesinde yaşayan Hatice Kasım, DAEŞ’in saldırılarını artırması üzerine eşi ve 4 çocuğuyla yaklaşık bir ay önce Türkiye’ye sığındı. Daha sonra Gaziantep’e geçen Suriyeli aile, Nuri […]

Eklenme: 16 Ekim 2015 - 17:13 / Son Güncelleme: 16 Ekim 2015 - 17:13 / Editör: BIK

Biliyor musunuz?GAZİANTEP (AA) – Terör örgütü DAEŞ’in Halep’e bağlı Azez kentine yönelik saldırılarından kaçarak aileleriyle Gaziantep’e gelen Suriyeli dört kardeş, yarım kalan eğitimlerine devam etmek istiyor.

Azez’e bağlı Tel Rıfat ilçesinde yaşayan Hatice Kasım, DAEŞ’in saldırılarını artırması üzerine eşi ve 4 çocuğuyla yaklaşık bir ay önce Türkiye’ye sığındı. Daha sonra Gaziantep’e geçen Suriyeli aile, Nuri Pazarbaşı Mahallesi’nde kentsel dönüşüm kapsamında yıkım kararı bulunan bir eve yerleşti.

Çevredeki vatandaşların yardımlarıyla yaşama tutunan aile, çocuklarının eğitimi için yardım bekliyor.

Anne Kasım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, DAEŞ’in yoğunlaşan saldırılarından sonra uzun ve zorlu yolculuktan sonra Türkiye’ye geçtiklerini söyledi.

Evlerinin kentsel dönüşüm kapsamında yıkılacağı için çıkmalarının istendiğini anlatan Kasım, “Eşim çalışmaya başladı ama çok düşük ücret alıyor. Yaşadığımız zor şartlardan kurtulabilmek ve çocuklarımızın hayatta kalmasını sağlamak için Türkiye’ye geldik. Şu anda çocuklarımız eğitimlerine devam edemiyor. Kente yeni geldiğimiz için nasıl yapacağımızı da bilemiyoruz. Evlatlarımızın okula gidememesi içimi acıtıyor” diye konuştu.

Kasım, bir oğlunun tamircide çıraklık yaptığının diğerinin de babasına yardımcı olduğunu dile getirdi.

Çocuklardan Hüseyin Kasım ise motor tamircisinde çalışarak ailesine katkı sağlamaya çalıştığını ifade etti.

Savaştan dolayı eğitimden uzak kaldıklarını belirten Kasım, “En çok okulumuzu özledik. Eğer imkan verilirse eğitimimize Gaziantep’te devam etmek istiyoruz” dedi.

Muhabir: Ensar ÖZDEMİR

AMT

marriage affairs affair dating sites wife cheat
my husband cheated women who want to cheat affairs with married men