Tarihi kışla, “Hükümet Konağı” olacak

Susuz ilçesindeki kullanılmayan tarihi kışla binası restore edilerek Hükümet Konağı yapılacak. KARS – Kars’ın Susuz ilçesinde bulunan tarihi kışla binasının “Hükümet Konağı” binası olarak kullanılması amacıyla İçişleri Bakanlığına sunulan projenin kabul edildiği bildirildi. Susuz Kaymakamı Yusuf İzci, yaptığı açıklamada, kışlanın gerekli bakım ve onarımının yapılmasının ardından, Hükümet Konağı binası olarak kullanılması amacıyla İçişleri Bakanlığı’na proje sunduklarını […]

Eklenme: 9 Haziran 2016 - 16:17 / Son Güncelleme: 9 Haziran 2016 - 16:17 / Editör: Begüm Çelik

Susuz ilçesindeki kullanılmayan tarihi kışla binası restore edilerek Hükümet Konağı yapılacak.

KARS – Kars’ın Susuz ilçesinde bulunan tarihi kışla binasının “Hükümet Konağı” binası olarak kullanılması amacıyla İçişleri Bakanlığına sunulan projenin kabul edildiği bildirildi.

Susuz Kaymakamı Yusuf İzci, yaptığı açıklamada, kışlanın gerekli bakım ve onarımının yapılmasının ardından, Hükümet Konağı binası olarak kullanılması amacıyla İçişleri Bakanlığı’na proje sunduklarını söyledi.

Projenin İçişleri Bakanlığı tarafından kabul edildiği belirtilen açıklamada, “Tescilli yapının restore edilerek Hükumet Konağı olarak kullanılması amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen ödenek çerçevesinde bakım-onarım çalışması yapılacak. Restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından tarihi öneme sahip tescilli bina, Hükümet Konağı olarak kullanılacak.” dedi.