Tayland’daki saldırganın Türk olduğu iddiaları yal

Türkiye’nin Bangkok Büyükelçiliği, Tayland’da iki hafta önce düzenlenen bombalı saldırının sorumlusu olarak yakalanan kişinin Türk olduğu iddialarını yalanladı.BANGKOK (AA) – Türkiye’nin Bangkok Büyükelçiliği, Tayland’da iki hafta önce düzenlenen bombalı saldırının sorumlusu olarak yakalanan kişinin Türk olduğu iddialarını yalanladı. Emniyet Sözcüsü Prawuth Thavornsiri, Tayland televizyonlarına yaptığı açıklamada, büyükelçiliğin kendilerine bombalı saldırının şüphelisi olarak gözaltına alınan kişinin […]

Eklenme: 31 Ağustos 2015 - 10:47 / Son Güncelleme: 31 Ağustos 2015 - 10:47 / Editör: BIK

Türkiye’nin Bangkok Büyükelçiliği, Tayland’da iki hafta önce düzenlenen bombalı saldırının sorumlusu olarak yakalanan kişinin Türk olduğu iddialarını yalanladı.BANGKOK (AA) – Türkiye’nin Bangkok Büyükelçiliği, Tayland’da iki hafta önce düzenlenen bombalı saldırının sorumlusu olarak yakalanan kişinin Türk olduğu iddialarını yalanladı.

Emniyet Sözcüsü Prawuth Thavornsiri, Tayland televizyonlarına yaptığı açıklamada, büyükelçiliğin kendilerine bombalı saldırının şüphelisi olarak gözaltına alınan kişinin Türk olmadığını ilettiğini söyledi.

Sözcü Prawuth, ülkedeki çeşitli büyükelçiliklerin şüphelinin kimliğinin tespiti için Tayland makamlarına yardım önerdiklerini de belirtti.

Taylandlı yetkililer, saldırının sorumlusu olarak yakalanan kişinin Türk pasaportu taşıdığını açıklamış, daha sonra zanlının üzerinden çıkan pasaportun sahte olduğu tespit edilmişti. Türkiye, Tayland makamlarından iddialara ilişkin diplomatik kanallardan bilgi gelmemesi üzerine Interpol aracılığıyla Tayland makamlarından bilgi talebinde bulunmuştu.

Tayland’ın başkenti Bangkok’un ticari merkezi Rajprasong’da 17 Ağustos’ta her gün binlerce turist tarafından ziyaret edilen Erawan Tapınağı yakınındaki bombalı saldırıda 20 kişi hayatını kaybetmiş, 120 kişi de yaralanmıştı.

Muhabir: Ayşe Aktaş

AMT

women looking to cheat site my wife cheated on me now what
marriage affairs married affairs sites will my husband cheat again