Tayland’ın güneyinde patlamalar meydana geldi

Tayland’ın güneyindeki Narathiwat eyaletinde meydana gelen bir dizi bomba patlamasında 3 kişi öldü, 14 kişi yaralandı.ANKARA (AA) – Tayland’ın güneyindeki Narathiwat eyaletinde gece farklı noktalarda 8 bombanın patlaması sonucu 3 kişi hayatını kaybetti, 14 kişi yaralandı. Tayland Polis Sözcüsü Albay Pakdi Prichachon’un AA’ya yaptığı açıklamada, Narathiwat eyaletinin en çok şiddet olaylarının meydana geldiği Rang-ngae bölgesinde […]

Eklenme: 18 Eylül 2015 - 12:54 / Son Güncelleme: 18 Eylül 2015 - 12:54 / Editör: BIK

Tayland’ın güneyindeki Narathiwat eyaletinde meydana gelen bir dizi bomba patlamasında 3 kişi öldü, 14 kişi yaralandı.ANKARA (AA) – Tayland’ın güneyindeki Narathiwat eyaletinde gece farklı noktalarda 8 bombanın patlaması sonucu 3 kişi hayatını kaybetti, 14 kişi yaralandı.

Tayland Polis Sözcüsü Albay Pakdi Prichachon’un AA’ya yaptığı açıklamada, Narathiwat eyaletinin en çok şiddet olaylarının meydana geldiği Rang-ngae bölgesinde gece 8 farklı patlama yaşandığını belirtti.

Albay Prichachon, “Patlamaların çoğu kimseyi yaralamadı, ancak Rang-ngae merkezinde bir mağazanın yakınına bir motosiklete saklanan uzaktan kumandalı bomba bir askerin ve iki sivilin ölümüne neden oldu. Toplam 14 kişi de yaralandı” ifadelerini kullandı.

Prichachon, hayatını kaybeden askerin, bölgede patlama sonrası gönderilen devriye ekibinden olduğunu belirtti.

Polis, Tayland hükümetine karşı savaşan Müslüman ayrılıkçıların patlamalardan sorumlu olduğunu tahmin ediyor.

Tayland’da Müslüman çoğunluğun yaşadığı, güneydeki Yala, Pattani ve Narathiwat bölgeleri, Siam’ın, Britanya ile imzaladığı 1909 tarihli anlaşmayla o dönemde Malay Sultanlığı’na ait olan bölgenin kontrolünü ele geçirmesinden bu yana mezhepsel direnişe sahne oluyor.

Direniş, Bangkok yönetiminin, 1960’larda bölgedeki İslami okullarda eğitimi kontrol altına almaya çalışması üzerine iç savaşa dönüşmüştü.

Çatışmaların başlamasından bu yana 6 bin 400 kişi hayatını kaybetti ve 11 binden fazla kişi yaralandı.

Muhabir: Neslihan Dogan

dream that i cheated on my boyfriend i cheated on my boyfriend how to get him back i cheated on my boyfriend quotes
women looking to cheat infidelity in marriage my wife cheated on me now what