Tayland’tan getirdi Keçiören’de üretimini yapıyor

Keçiören’de Mücahit Kansoy adındaki bir girişimci, Taylant’tan getirdiği ‘Black Diamond’ cinsi vatoz balığının üretimini yapmaya başladı.

Eklenme: 30 Kasım 2018 - 15:11 / Son Güncelleme: 30 Kasım 2018 - 16:58 / Editör: Mevlüt Çiftçi

Keçiören’de Mücahit Kansoy adındaki girişimci bir akvaryumcu, Türkiye’ye yaklaşık 10 bin kilometre uzaklıktaki Taylant’tan ‘Black Diamond’ cinsi vatoz balığı getirerek, elektrik üretebilme özelliğine sahip bu balığın üretimini yapmaya başladı.

Fiyatı dudak uçuklatan, görünüşü büyük beğeni toplayan ‘Black Diamond’ cinsi vatoz hakkında gazetemize bilgi veren Kansoy, “Bu vatoz çok özel bir cinstir. Kuyruğundaki iğne sayesinde elektrik üretebiliyor, boyları 40-50 cm’e kadar uzayabiliyor. Türkiye’ye ilk defa resmi yollardan getirenlerden biriyim. Allah nasip ederse biz bu cinsin üretimini Ankara’da yapmak istiyoruz. Bu vatoz cinsine karşı ülkemizde talebin olduğunu görüyoruz. Şimdiden birkaç tane sattık” dedi.

Fiyatı dudak uçuklatıyor

‘Black Diamond’ cinsi vatozun fiyatı ile ilgili de bilgi veren Kansoy, “Bu cinsin fiyatı kalitesine göre değişkenlik gösteriyor. 2. kalite vatozların fiyatı yaklaşık 2 bin TL’den başlıyor. 1. kalitelerinki ise 3 bin 250 TL’den satılıyor. Dişi vatozlar ise 5 bin 500 TL’ye alıcı buluyor. Biz üreterek bu fiyatları biraz daha aşağıya çekmek istiyoruz” diye konuştu.

Osman AKDOĞAN – HABERVAKTİM