‘’Yaşamlar ve Yaşananlar’’ Sergisi açıldı

Türkiye Büyük Millet Meclisi bünyesinde bulunan ve Mithatpaşa Caddesi üzerinde merkezi bir konumda sanat anlamında önemli bir adres olan TBMM Mustafa Necati Kültür Evi, 22 Kasım Salı saat 16.30’da Doç. Dr. Bülent Salderay’ın kişisel sergisi ‘’Yaşamlar ve Yaşananlar’’ın açılışına ev sahipliği yaptı. 

Eklenme: 25 Kasım 2016 - 10:58 / Son Güncelleme: 26 Kasım 2016 - 16:27 / Editör: Büşra Kılıç
SONY DSC

K. Yaşat YEDİER- Zafer Gazetesi-  Hem akademik camiadan hem de resim tutkunu birçok sanatseveri bir araya getiren sergide Zafer Gazetesi olarak, Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Sanat Bilimleri Bölüm Başkanı olan Salderay ile kişisel sergisi hakkında konuştuk. Salderay sergisi hakkında şunları söyledi: “Felsefi açıdan, teknik açıdan ve birçok açıdan kendimi besledim ve bu birikimlerim sonucu bu sergi 3 yıllık bir çalışma ile ortaya çıktı. Sergide 19 eserim sergileniyor. İnsan olarak birçok şey yaşıyor ve birçok şeye tanıklık ediyoruz. Başkalarının yaşadıkları da bizi etkiliyor. Sonuçta biz etkilenen ve etkileyen bir varlığız. Biz duygularla çevreyi anlarız ve anlamlaştırırız. O yüzen anlamlaştırdığımız her şey gerçektir bizim için. Gerçek olan her şey de bizim yaşantımızda var. ‘’Yaşamlar ve Yaşananlar’’ bizim gerçekliğimizi oluşturduğu için sergimin adını taşıyor. Genel olarak tuval ve kâğıt üzerine akrilik teknikleri kullandım.

TBMM Mustafa Necati Kültür Evi içinde bulunan sergi, şehir merkezinde olduğu için sanatseverlerin kolaylıkla ulaşım sağlayabilecekleri bir mekân. Teknik açısından istisnai ve özgün bir sergi ve kolay kolay her yerde görülemeyecek eserler mevcut. Bu nedenle resim haznelerine farklı ve özgün eserler eklemek isteyen tüm sanatseverleri sergime bekliyorum. ‘’Yaşamlar ve Yaşananlar’’ sergisi 22 Kasım-27 Kasım tarihleri arasında, Pazartesi günleri hariç her gün saat 09.30 – 17.30 saatleri arasında sanatseverleri bekliyor.”