Tehlike caddesi

Herhangi bir hız kontrol uygulamasının bulunmadığı Meram Tıp Yolu olarak bilinen Beyşehir Caddesi, trafik canavarlarının meskeni haline geldi. Kazaların eksik olmadığı yol üzerine lise öğrencilerinin geçişi için üst geçit yapılması şart.Kaynak: Tehlike caddesi.

Eklenme: 25 Kasım 2016 - 09:56 / Son Güncelleme: 25 Kasım 2016 - 9:56 / Editör: Büşra Kılıç

Mehmet Ali ESKİPOSTALCI- Konya’nın Sesi Gazetesi- Beyşehir Caddesi üzerinde bulunan Osman Nuri Hekimoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri, her gün okullarına giriş ve çıkış saatlerinde büyük tehlike atlatıyorlar. Sabah ve akşamları okullarına gidipgelebilmek için şehrin en işlek caddelerinden biri olan Beyşehir Caddesi’ni kullanan öğrenciler, zaman zaman süratle gelen araçlardan kaçarak canlarını zor kurtarıyorlar. Hiçbir trafik işaret ya da levhasının bulunmadığı caddede zaman zaman araç sürücüleri de yolu otoban gibi kullanarak trafik kurallarını ihlal ediyor. Herhangi bir hız kontrol uygulamasının bulunmadığı ve kazaların eksik olmadığı Beyşehir Caddesi’ne, okul geçiş güzergâhı üzerine üst geçit yapılması zorunlu olarak görülüyor.

‘Arkadaşımıza araba çarptı’

Her gün okula gidip gelirken büyük korku yaşadıklarını belirten Osman Nuri Hekimoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri, “Maddi durumu iyi olan bazı arkadaşlarımız okula servisle gidip geliyor. Biz ise okula yürüyerek ya da toplu ulaşım araçlarını kullanarak gidip gelmek zorunda kalıyoruz. Okulumuz Beyşehir Yolu yakınında olduğu için buradan gün içerisinde binlerce araba gelip geçiyor. Fakat okul bölgesi olmasına rağmen ne bir trafik lambası ne de bir üst geçit var. Burada araçlar çok süratli ilerliyor. Biz öğrencileri kimse düşünmüyor. Geçtiğimiz gün bir arkadaşımıza araba çarptı. Bunun gibi kazalar eksik olmuyor. Okulumuzun bulunduğu yere acilen üst geçit yapılmasını istiyoruz” diye konuştular.

Veliler isyanda

Çocuklarını okula endişe ve tedirginlik içerisinde gönderdiklerini belirten öğrenci velileri ise, “Evlatlarımızı yavrularımızı okula gönderirken çok korkuyoruz. Acaba başına bir iş mi geldi, okuluna sağ salim varabildi mi diye kendi kendimize sormaktan edemiyoruz. Maddi durumumuz iyi olmadığından çocuklarımızı servisle gönderemiyoruz. Her zaman da kendimizin götürmeye vakti olmuyor. Dolayısıyla Beyşehir Yolu üzerine kısa süre içerisinde bir üst geçit yapılması şart. Yol geniş ve düz olduğu için arabalar burada çok sürat yapıyor. Sürücüler trafik kurallarına uymuyor. Buraya bir önlem alınması için illa birimizin çocuğunun ölmesi mi gerekiyor? Konya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri lütfen burayı görsünler ve derhal önlem alsınlar” ifadelerini kullandılar.