Tekvandoda 50 yaşında altın madalya kazandı

Tekvando Ümit Milli Takım Teknik Kurul Üyesi Yıldıran, Poomse Balkan Şampiyonası’ndan altın madalyayla döndü.

Eklenme: 27 Eylül 2016 - 13:23 / Son Güncelleme: 27 Eylül 2016 - 13:23 / Editör: BIK
Tekvando Ümit Milli Takım Teknik Kurul Üyesi olan 50 yaşındaki Erzurumlu tekvando antrenörü Kemal Yıldıran, Poomse Balkan Şampiyonası'nda altın madalya kazandı. Şampiyon antrenör memleketinde çiçeklerle karşılandı. ( Fotoğraf: AA )

ERZURUM – Tekvando Ümit Milli Takım Teknik Kurul Üyesi olan 50 yaşındaki Erzurumlu tekvando antrenörü Kemal Yıldıran, Poomse Balkan Şampiyonası’nda altın madalya kazandı. Şampiyon antrenör memleketinde çiçeklerle karşılandı.

Balkan Tekvando Birliği (BTU) tarafından Bulgaristan’ın Dupnitsa kentinde düzenlenen 18. Balkan Şampiyonası’nda Erzurumlu tekvando antrenörü Kemal Yıldıran, Masterlarda mücadele etti.

12 ülkeden 121 sporcunun katıldığı Balkan Tekvando Poomse Şampiyonası’nda Yıldıran, beş rakibini mağlup ederek şampiyon oldu.

Erzurum Sağlık Gençlikspor Kulübü Tekvando Antrenörü Yıldıran, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Güngör Şenses, Tekvando İl Temsilcisi Engin Akın ve tekvando antrenörlerince Erzurum Havalimanı’nda çiçeklerle karşılandı.

Yıldıran, 50 yaşında şampiyonluk kürsüsüne çıktığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Çok gururlu olduğunu vurgulayan Yıldıran, “Bana gösterilen ilgiye ve desteğe çok teşekkür ediyorum. 50yaşımda birincilik kürsüsüne çıktım. Meslektaşlarımın ve öğrencilerimin çiçeklerle karşılayıp, omuzlarına almaları beni çok duygulandırdı ve onura etti.” ifadelerini kullandı.

Şenses ise “Kemal hoca bugüne kadar çok sayıda tekvandocu yetiştirdi. Kendisi de çok çalışkan ve pes etmeyen biri. Masterler grubunda ülkemize altın madalya ve Balkan Şampiyonluğu getirdiği için kendisini kutluyorum. Şampiyonluk kendisine ve ülkemize hayırlı olsun.” diye konuştu.

Akın da Yıldıran’ı kutlayarak, “Kemal hocamız bu azmi ile altyapıdan gelen tekvandocularımıza da iyi bir örnek oldu. İnanıyorum ki bundan sonrada Kemal hoca başarılarına devam edecektir.” şeklinde konuştu.

AA